logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Primární ocelová konstrukce


Naše společnost UNIHAL zajistí navržení optimální ocelové konstrukce a její skreslení. Dle výkresů ocelovou konstrukci vyrobíme v naší moderně vybavené výrobní hale v Otrokovicích. Montáž konstrukce z předem připravených dílů zajistí specializovaná montážní skupina zkušených zámečníků. Při projektování konstrukce, její výrobě i montáži dbáme na ekonomický a efektivní postup prací se zachováním nejvyšší estetické hodnoty výsledné montované haly.

Typy ocelových konstrukcí:

  1. Rámová konstrukce
  2. Příhradová konstrukce
  3. Ostatní specifické konstrukce

Na všechny typy konstrukcí se ve střešní části kladou vaznice METSEC, v bočních částech mohou být doplněny o boční paždíky pro uchycení trapézového plechu či sendvičových panelů při vertikálním kladení a mohou být doplněny o stropnice firmy Voestalpine Profilform s.r.o., které se využívají pro konstrukci patra.

Typická hala UNIHAL

Montované haly UNIHAL se zpravidla skládají z rámů různých rozponů. Pro určení vhodného typu rámu z IPE profilů záleží na šířce, výšce a modulu haly, důležitá je sněhová a povětrnostní oblast regionu, kde se bude hala nacházet. Nejoptimálnější řešení navrhne statik. Vaznice a paždíky METSEC navrhujeme pomocí programu MetSPEC.

Složení ocelového rámu

Ocelovou konstrukci UNIHAL tvoří ocelové rámy, které se skládají z ocelových sloupů, ocelových příčlí, ocelových náběhů z válcovaných IPE profilů. Ve střešní části jsou vaznice a po bocích paždíky.

Ocelové konstrukce vyrábíme v nové a moderně vybavené výrobní hale v Otrokovicích. Dané množství oceli se objednává na základě výrobní dokumentace. Ocel se nařezává na potřebné rozměry řezací pilou, jednotlivé kusy se nabodují a s vypálenými plotnami se kusy svaří do jednotlivých celistvých dílců. Celý svařený a připravený díl rámu se dvakrát nalakuje popřípadě nechá nazinkovat a je určený k přepravě na staveniště, kde se jednotlivé díly kompletují do rámové ocelové konstrukce.