logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Sportovní haly


Využijte unikátní řešení ocelových hal pro sportovní účely.

Ekonomicky, účelově, esteticky. Výborný poměr ceny a kvality. Vaše montovaná sportovní hala bude po mnoha letech vypadat stále jako nová díky moderním materiálům a prakticky navrženému řešení.

Přednosti sportovních hal:

  • Ekonomické provedení konstrukce montované sportovní haly
  • Dlouhá životnost montované sportovní haly
  • Snadná údržba opláštění na sportovní hale
  • Výborné tepelně – izolační vlastnosti opláštění haly
  • Maximální využití vnitřního prostoru v montované sportovní hale

Typy montovaných sportovních hal:

  • Montované tenisové haly
  • Montované badmintonové haly
  • Montované tělocvičny
  • Posilovny
V případě zájmu o dodávku montované sportovní haly nás můžete kontaktovat na tel. 702 107 815 nebo mailu poptavky@unihal.cz nebo vyplňte poptávkový formulář.

Technické řešení montované sportovní haly

Ocelové konstrukce pro montované sportovní haly jsou projektovány s velkým rozponem bez podpěry. Ocelová konstrukce musí být pro tyto účely specifická a správně nadimenzovaná na velkou zátěž. Pro takový typ ocelové konstrukce se využívá vyšší třída oceli S355. Rámy ocelové konstrukce pro montované sportovní haly jsou smontovány s válcovaných profilů.

Opláštění sportovní haly

Standardně ocelové konstrukce pro montované sportovní haly oplášťujeme kvalitními sendvičovými panely minimálně tloušťky 100 na stěnách i střeše. Tato tloušťka vytvoří ideální podmínky pro izolaci Kladení panelů je možné vodorovné, ale může být i svislé dle vkusu investora. Opláštění ze sendvičových panelů má obrovskou výhodu ve snadné údržbě – panely stačí omýt. Trvanlivost panelů je uvažována cca na 30 let. Stálobarevnost sportovní haly je znatelná i po mnoha letech.

Vytápění sportovní haly

Do montovaných sportovních hal doporučujeme umístit vytápěcí teplovzdušná tělesa ROBUR, které zajistí rovnoměrné vytápění v hale a cirkulaci vzduchu v létě.

Osvětlení sportovní haly

Do montovaných tělocvičen je vhodná kombinace umělého a denního světla okny. Do tělocvičen doporučujeme boční pásy plastových oken s několika otvírkami. Naopak do montovaných tenisových hal doporučujeme zejména umělé osvětlení zářivkami nebo halogenovými světly, které zajistí rovnoměrné rozložení světla v celé hale. Nevhodné do sportovních zařízení je umístění střešního světlíku.

Sportovní povrchy ve sportovních halách

Jako podklad se do montovaných sportovních hal pokládá asfalt, na který se poté klade požadovaný sportovní povrch dle potřeb a využití haly. Pro středně rychlý povrch využívaný zejména pro tenisové haly se pokládá kobercový povrch Sporting T s vinylovým dezénovým povrchem a tlumící vrstvou. Tento povrch zajišťuje optimální skluz hráče.

Do montovaných tělocvičen pro gymnastiku, basketbal či další míčové hry se klade umělý polyuretanový povrch CONIPUR HG z mikroporézní pryže, na kterou se položí samonivelizační polyuretanové vrstvy.