logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Skladba montované haly


Konstrukční řešení montované haly je naše know-how, díky kterému zajistíme rychlost, kvalitu a dobrou cenu

Základem montované haly je

Ocelová konstrukce haly

Ocelová konstrukce haly je složena z ocelových rámů, které tvoří nosné ocelové sloupy, střešní ocelové příčle a ocelové náběhy, které zpevňují spojení sloupů a střešních příčlí. Jednotlivé ocelové rámy jsou zpevněny ocelovými táhly ve střešní i boční části haly a propojeny systémem ocelových vaznic. Nosné rámy jsou od sebe vzdáleny zhruba 6 metrů. Šířka haly má velký vliv na typ použité oceli. Nejčastěji se využívají válcované IPE profily IPE 160-IPE500. Pro správný výpočet haly je zapotřebí znát rozměry haly, sněhové zatížení, povětrnostní vlivy a další vlivy působící na zatížení haly. Vše spočítá a navrhne dle platných norem statik. 

Ocelové konstrukce pro haly vyrábíme v moderně vybaveném výrobním areálu v Otrokovicích. Ocelové konstrukce vyrábíme do šířky 40 metrů bez podpěry a nad 40 metrů s podpěrou a neomezené délky. Naši zaměstnanci mají bohaté a letité zkušenosti s výrobou různých typů konstrukcí.

Jednotlivé rámy ocelové konstrukce jsou doplněny vaznicemi, paždíky či stropnicemi pod značkou METSEC.  Jedná se o propracovaný systém tenkostěnných prvků Z vaznic, C paždíků a M stropnic. Ttento systém naší firmě dodává výrobce Voestalpine Profilform z Vyškova. Vaznice se zpravidla kladou ve vzdálenosti 1,5-2m od sebe a maximální rozpětí vaznic je až 15m.

Opláštění montované haly

Montované haly zateplujeme sendvičovými panely nebo haly oplášťujeme nezatepleným trapézovým plechem, pokud se jedná o nezateplenou halu.

Konstrukce oplášťujeme nejkvalitnějšími sendvičovými panely na českém trhu. Jedná se především o vysoce kvalitní sendvičové panely Balex, Ruukki, Kingspan. Naši dodavatelé disponují veškerými jakostními certifikáty a dbají na výzkum a neustálý vývoj kvality panelů. Sendvičové panely jsou neideálnějším zateplovacím materiálem pro průmyslové stavby a to nejen díky příznivé ceně, ale také díky velkým přednostem, které panely mají. Je to hlavně vysoká kvalita materiálů, výborné tepelně izolační vlastnosti, rychlá montáž, vysoká požární odolnost, zdravotní nezávadnost, snadná údržba a parotěsnost a široká barevná škála a profilace. Sendvičové panely se uchycují ke konstrukci pomocí samovrtných a samořezných upevňovacích prvků, šroubů a nýtů.

Pro opláštění nezateplených hal doporučujeme nezateplený trapézový plech široké škály barev. Plechy odebíráme převážně od společnosti CB Profil a.s. a Acelormittal Construction CZ s.r.o. Oplášťujeme s plechy nadstandardních tlouštěk – střešní jsou v tloušťce 0,7 mm a boční 0,63 mm. Tento typ opláštění klademe většinou vertikálně a plechy se uchycují k bočním paždíků ocelové konstrukce.

K profilu je možné dodat i prosvětlovací vytvrzený sklolaminát ve tvaru trapézového plechu na střešní či boční prosvětlení montované haly.

Výplně otvorů v montované hale

Průmyslová sekční vrata

Průmyslová vrata se využívají v montovaných halách různých rozměrů a barevných kombinací, prosvětlení či způsobu ovládání. Rozměry jsou přizpůsobeny přání zákazníka a účelu stavby. Zpravidla dodáváme vrata do šířky 7m a výšky 5,5m, pro větší rozměry doporučujeme spíše vrata posuvná. Velkou předností těchto vrat je zejména velmi snadná obsluha díky spolehlivému pohonu typu Gfa a ovládání impulsním tlačítkem. Barevně i typově lze vrata přizpůsobit barevnému provedení a profilaci fasády haly. Sekční vrata odebíráme od špičkových firem v oboru na základě dlouholeté spolupráce.

Plastová okna a dveře 

Pro každý typ hal navrhujeme individuální prosvětlení. Plastová okna jsou především vhodná u administrativních, prodejních a výrobních hal, kde je zapotřebí dostatek denního světla. Zejména u výrobních hal či skladů doporučujeme pásy plastových oken po bočních stranách haly s umístěním několika otvírek, což je velmi ekonomické a oblíbené řešení pro investory.

Plastová okna i dveře odebíráme od dodavatelů na základě dobré a dlouhodobé spolupráce a máme ověřenou vysokou kvalitu. Plastová okna se dodávají s 5-ti či 6-ti komorovými profily Mohou být pevná, otevíravá či s mikroventilací. Většinou odebíráme okna bílá, ale za příplatek je možná i šedá varianta, červená či modrá.

Hliníková okna 

Hliníková okna působí velmi reprezentativně a vyniknou zejména v autosalonech, administrativních a prodejních halách. Vynikají především vysokou pevností, moderním designem a luxusním vzhledem. Hliníková okna mohou být doplněna o hliníkové dveře či vstupní bránu.

Ocelové dveře a vrata

Do nezateplených hal vedle standardní nabídky sekčních vrat a plastových oken je možné namontovat i ocelové dveře a ocelová vrata. Dodáváme klasická dvoukřídlá vrata, ručně ovládaná s otočnými křídly.

Prosvětlovací sklolaminátové pásy

Do nezateplených hal doporučujeme prosvětlení vytvrzeným bočními či střešními prosvětlovacími sklolamináty stejné profilace jako trapézový oplášťovací plech.

Střešní hřebenový světlík

Střešní hřebenový světlík doporučujeme zejména pro prosvětlení interiéru výrobních hal, skladů či prodejních prostor. Světlíky dodají v hale nadmíru denního světla a zajistí úsporu na umělé osvětlení haly. Hřebenové světlíky zpravidla dodáváme s otvírkou a čidlem proti dešti a větru. Světlíky doporučujeme ideálně v šířce 3 metry a neomezené délky. Nejlépe je délka světlíku tak, aby byl světlík od rámu k rámu.