logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Montované skladové haly


navrhneme optimální řešení pro maximální využití prostor pro Váš nový sklad

Výhody montovaných skladových hal

 • Montované skladové haly z ocelové konstrukce jsou nejžádanějším typem průmyslových hal v současnosti.
 • Sklady smontované z ocelových konstrukcí jsou levným, ekonomickým a efektivním řešením díky rychlé výstavbě a variabilitě konstrukce.
 • Skladové haly nabízí efektivní využití vnitřního prostoru v hale.
 • Sklady jsou dokonale uzpůsobené potřebám skladované komodity.
 • Díky moderním použitým materiálů na opláštění jsou  snadno udržovatelné a dobře izolované.
 • Montované skladové haly mohou být zateplené i nezateplené dle potřebám investora haly.
 • Ocelové skladové haly mohou být prosvětlené střechou - světlíky, prosvětlovacími panely, prosvětlovacími pásy; mohou mít boční prosvětlení prosvětlovacími pásy, okny, prosvětlením ve vratech.
 • Do montovaných hal z ocelových konstrukcí je možné snadno umístit regálový systém, je nutné se na umístění a rozložení regálů domluvit v prvotní fázi plánování realizace haly.
 • Skladové haly jsou dobrou investicí k pronájmu
V případě zájmu o dodávku skladové haly nás můžete kontaktovat na tel. 702 107 815 nebo mailu poptavky@unihal.cz nebo vyplňte poptávkový formulář.

Využití montovaných skladových hal z ocelových konstrukcí

Konstrukční řešení montovaných skladových hal

Ocelová konstrukce skladové haly

Ocelové konstrukce pro montované skladové haly vyrábíme na míru dle požadavků investora a požadavků na skladování a umístění regálových systémů. V prvotní fázi realizace je nutná konzultace na vhodné rozmístění regálů a zajištění efektivního paletového systému včetně snadné manipulace s vysokozdvižnými vozíky stejně jako vhodné umístění prosvětlovacích systémů v montovaném skladu.

Opláštění montovaných skladových hal

Ocelové konstrukce haly oplášťujeme buď izolačními sendvičovými panely nebo trapézovým plechem. Jedná se buď o

 • zateplenou nebo
 • nezateplenou variantu skladovací haly.

Nezateplené montované skladové haly jsou často využívány v zemědělství pro skladování obilí, kukuřice a dalších zemědělských komodit, které nevyžadují speciální izolaci. Tyto montované skladové nezateplené zemědělské haly většinou doplňujeme ve střešní části o antikondenzační fleece, který brání vzniku kondenzu.

Montované zateplené skladové haly jsou nejčastější montovanou halou současnosti. Jsou využívány ke

 • skladování prakticky veškerého spotřebního zboží od potravin, kosmetiky, elektroniky, výrobků drobných i velkých výrobců,
 • skladování importovaného zboží až po
 • skladování mrazírenských produktů ve specializovaných chladírenských montovaných halách.

Ocelové konstrukce pro montované skladové haly oplášťujeme sendvičovými panely s polyuretanovou výplní, s IPN pěnou či minerální vatou dle nároků požárního posudku a požadavku na zateplení.

Výhodou sendvičových panelů je bezúdržbovost, snadná omyvatelnost, dlouhá životnost a nadstandardní tepelné vlastnosti. 

Tloušťka sendvičových panelů se pohybuje od 40mm - 200mm. 

Okapové systémy montovaných skladů

Opláštění je doplněno o hranatý bezespádový okapový systém či kulatý okapový systém. Kulatý okapový systém je levnější a je vhodný zejména do nezateplených hal. Hranatý okapový systém je estetickou záležitostí současných montovaných hal.

.

Kovové přístřešky, ocelová schodiště, fotovoltaiky

Montovaná skladová hala může být z praktických důvodů doplněná o kovové přístřešky nad vrata, kovové přístřešky nad dveře, ocelová schodiště venkovní s pororošty i vnitřní ocelová schodiště, která mohou bát obložena dlažbou či pororošty. Montované skladové haly mohou být doplněny na střešní části o fotovoltaické panely pro ohřev vody. Montovaná skladová hala musí být pro tyto účely v prvotní fázi přípravy nadimenzovaná.

Všechny zámečnické prvky vyrábíme ve vlastní zámečnické dílně, dodáváme:

Jak řešit výplně otvorů ve skladové hale

Sekční vrata v montované skladové hale

Skladové haly jsou zpřístupněny k nakládce a vykládce zpravidla sekčními vraty libovolného rozměru, zpravidla také doplněnými o límce a hydraulické můstky.

Doporučené minimální rozměry sekčních vrat do montované skladové haly jsou 3x3m, přičemž pro průjezd kamionu je to minimálně 4x4,2m. 

Montované skladové haly často vyžadují umístění celého pásu sekčních vrat po celé délce skladu.

Montované skladové haly jsou často doplněné o vnitřní sekční vrata, rychlonavíjecí vrata, posuvná vrata, či specializovaná chladírenská vrata.

Vedle vrat doporučujeme umístění dveří pro snadné ovládání vrat a snadný průchod.

Prosvětlení montovaných skladů

Některé montované sklady nevyžadují či přímo je nevhodné umístění osvětlení. Některé montované sklady mají střešní hřebenové světlíky či střešní světlíky, střešní bodové světlíky, střešní prosvětlovací panely či prosvětlovací pásy u nezateplených hal.

Střešní světlíky bývají často doplněné o otvírky s čidlem na uzavření při dešti či silném větru.

Klempířské prvky do montované skladové haly

Do montovaných skladů dodáváme vlastní klempířské prvky z vlastní klempířské dílny. Všechny klempířské prvky si ohýbáme sami na vlastním ohýbacím 6,5m stroji. Dodáváme:

 • okapničky
 • rohy
 • lemy
 • oplechování
 • nároží
 • klempířské zapravení vrat, dveří a oken

Regálové systémy do montovaných skladových hal

Vhodné umístění regálového systému šetří provozní náklady díky rychlosti obsluhy a maximálnímu využití prostoru v montované skladové hale.

Proto je nutná důkladná příprava a propočet paletového uspořádání a průjezdu manipulačních vozíků.

Pro umístění světlíků v hale je nutné, aby byl kolmo k regálům a chodbám k regálům, aby světlo maximálně dopadalo do regálových chodeb a regály nestínily v hale.

Interiér montované skladové haly

Skladové haly jsou dle potřeb bez vytápění či jsou vytápěné teplovzdušnými jednotkami, radiátory, čerpadlem. Chladírenské skladové haly jsou chlazené speciálními chladírenskými jednotkami, do chladírenských skladových hal jsou umístěny chladírenské boxy, či ULO jednotky. 

Rozvody v hale jsou taženy po ocelové konstrukci a po konstrukci vaznic a vazníků ve střešní části. Rozvody jsou v bočních stranách zpravidla umístěny do závěsných košů na rozvody.

Jednotlivé sklady jsou odděleny příčkami ze sádrokartonů či jsou zděné nebo montované ze sendvičových panelů.