logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Montované autosalony, autoservisy, STK


Montované autosalony patří mezi skvosty mezi montovanými halami. Jejich architektonické řešení dává prostor pro tvůrčí práci jejich autorů.

Výsledkem jsou moderní a zajímavě řešené ocelové haly, které musí upoutat řidiče nejen vystavenou expozicí vozidel.

Hlavní rysy Montovaných autosalonů:

  • Architektonicky zajímavé řešení montovaných autosalonů
  • Prosklené fasády v autosalonech
  • Hliníková okna v montovaném autosalonu
  • Reprezentativní vstup do autosalonu
  • Dokonalé prosvětlení montovaného autosalonu ve dne i v noci
  • Střecha haly s atikou
V případě zájmu o dodávku montovaného autosalonu či servisní haly nás můžete kontaktovat na tel. 702 107 815 nebo mailu poptavky@unihal.cz nebo vyplňte poptávkový formulář.

Dispoziční řešení Montovaného autosalonu

Designové řešení autosalonu

Montované autosalony jsou řešeny velmi individuálně a atypicky dle zajímavého řešení architekta.

  • Montovaným autosalonům dominují velké prosklené hliníkové fasády s reprezentativním vstupem.
  • Čelní strana autosalonu je určena pro expozici automobilů s dostatkem prostoru pro manipulaci a obsluhu.
  • Montovaný autosalon bývá často napojen k servisní hale a kancelářím.
  • Je možné do montovaného autosalonu umístit i patro, kde jsou umístěny další kanceláře. Patro haly se zpravidla řeší z ocelových nosníků s konstrukcí podlahy z trapézových plechů, desek CETRIS a nášlapné vrstvy.

Technické řešení Montovaného autosalonu

Primární konstrukce montovaného autosalonu je rámového typu z válcovaných profilů a modulem rámů 5-6 metrů. Ocelová konstrukce se u montovaných autosalonů kotví na betonové patky či mikropiloty vetknutě kvůli velkým okenním výkladcům a jejich zabezpečení proti popraskání.

Střecha se u autosalonů montuje pultově i sedlově s mírným sklonem 2° a atikou, která překryje řešení střechy. Střecha je zateplená skládaným pláštěm z folie SIKA, polystyrenu 200mm a nosného trapézového plechu. Tento skládaný střešní plášť je nejvhodnější pro tyto malé sklony střech montovaných autosalonů kvůli snadnému odtoku vody. Odtok vody je řešen zaatikovými žlaby.

Prosklená hliníková fasáda v bočních částech montovaného autosalonu je vyrobená z hliníkových profilů ALUPROF s izolačním dvojsklem a možností doplnění o protisluneční faktor. Požární odolnost takových skel je 30 minut. Spodní dílce oken se mohou řešit z bezpečnostního skla Connex. V nabídce jsou rovněž trojskla či akustická skla.

Plné plochy fasády montované haly oplášťujeme sendvičovými panely nebo s obkladem alucobondovými kazetami. Barevně jsou doporučovány odstíny stříbrných barev RAL 9006, RAL 9007 či tmavé RAL 7016. Do čela montovaného autosalonu doporučujeme umístit reprezentativní vstup s reklamou automobilky stejně jako reklamní pylon před autosalonem.

Interiér montovaného autosalonu je možné vyzdít, obložit sádrokartonem či ponechat přiznanou konstrukci dle vkusu a přání investora.

Podlaha v montovaném autosalonu se zpravidla řeší z keramické dlažby a leštěného betonu.

Dostatečné prosvětlení montovaného autosalonu je dosaženo velkými okenními výkladci a je možno do střechy instalovat střešní světlíky, které dodají maximum světla ve vzdálenějších místech interiéru. Umělé osvětlení haly je řešeno zářivkami či výbojkami.