logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Skladba ocelové konstrukce


Rámová ocelová konstrukce, na kterou se naše společnost specializuje se skládá z nosných rámů, střešních ocelových vaznic a pomocných konstrukcí na okna, vrata a dveře.

Nosné ocelové rámy

Základem ocelové konstrukce UNIHAL je ocelový rám vyrobený z válcovaných IPE profilů se šroubovanými spoji. Rám se skládá z ocelových sloupů, ocelových příčlí a ocelových náběhů, které zpevňují rám v místě okapu. Ocelový rám navrhujeme zpravidla z IPE profilů IPE 180 - IPE 500O. Ocelové rámy jsou ve střešní i boční části vyztuženy ocelovými táhly.

Při výrobě ocelových rámů klademe maximální důraz na ekonomické řešení konstrukce i spodní stavby tak, aby celková investice na montovanou halu byla řešena hospodárně a efektivně.

Ocelovou konstrukci projektant navrhne na základě daných parametrů haly - šířka, délka, okapová či hřebenová výška. Dále na typ konstrukce mají vliv podmínky v dané oblasti - sněhové zatížení, povětrnostní vlivy. V neposlední řadě skladbu konstrukce ovlivňuje účel stavby, nároky investora, možnost patra či dalších přídavných prvků.

Ocelové konstrukce vyrábíme v moderně vybavené výrobní hale v Otrokovich. Máme vlastní zámečníky a svářeče, kteří mají více než desetileté zkušenosti v oblasti výroby ocelových hal.

Ocelové vaznice systému METSEC

Na ocelové rámy se montují ocelové vaznice systému tzv. METSEC, které dodává naše dodavatelská společnost z Vyškova Voestalpine Profilform s.r.o.

Jedná se o unikátní systém vaznic tenkostěnných prvků pod označením METSEC - Zvaznic, C paždíků a M stropnic. Maximální možné rozpětí vaznic je 15 metrů. Dodávaný sortiment vaznic se pohybuje od výšek 142, 172, 202, 232, 262, 302, 342 až 402 mm. Každá navržená výška má několik typů tlouštěk začínajících od 1,3 mm až po 3,00 mm. Systém METSEC je vyráběný z pozinkované pevnostní oceli S450GD + Z275. Vaznice se většinou kladou tzv. systémem Sleeved ze Z profilů. 

ocelové konstrukce pro nezateplené haly se po stranách konstrukce montují tzv. paždíky z C profilů. na tyto paždíky se montuje boční opláštění z trapézového plechu popř. i zateplené opláštění ze ssendvičových panelů, poku je kladeno vertikálně.

Ocelové vaznice i paždíky jsou dimenzovány na požární odolnost 10, 15, 30 minut.

Ostatní ocelové prvky konstrukce

Ocelová konstrukce se zpevňuje zavětrovacími táhly po stranách i ve střešní části konstrukce, které jsou připevněny ke kruhovým trubkám.

K ocelové konstrukci se montují pomocné konstrukce pro:

  • okna
  • sekční vrata
  • dveře
  • brány
  • světlíky
  • přístřešky
  • přístavky

Na okna, vrata, dveře, světlíky se montuje speciální konstrukce z příslušných typů jaklů. Pro výrobní haly doporučujeme pásy oken, pro které je konstrukce ekonomičtější oproti konstrukcím pro každé okno zvlášť.