logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Protipožární nátěry konstrukce


Protipožární nátěry Hempacore AQ 48860

Protipožární nátěr typu Hempacore AQ 48860 se může aplikovat jak ve výrobě, tak na stavbě v místě realizace ocelové konstrukce. Tento nátěr může být používat pro korozní prostředí C1 a C2 podle normy ISO 12944 společně se základním a vrchním nátěrem.

Speciální nátěr se používá jako protipožární ochrana uhlíkové nebo žárově pozinkované oceli. Pozinkované dílce ocelové konstrukce musí být dostatečně očištěny a odmaštěny před samotnou aplikací protipožárního nátěru.

Postup aplikace protipožárního nátěru na ocelovou konstrukci

Nejdříve se ocelová konstrukce natře základním nátěrem s tloušťkou 100 mikronů, poté povrch dobře očistí, odmastí vysokotlakou vodou. Před aplikací protipožárního nátěru musí být povrch konstrukce dostatečně vysušeny. K aplikaci protipožárního nátěru se musí dobře přípravek promíchat.

Protipožární nátěr musí být aplikovaný pouze na základní nátěr, nikdy ne na samotnou ocelovou konstrukci. Nátěr HEMPACORE AQ 48860 se aplikuje na povrch oceli o teplotě mezi 5°C a 40°C tak, aby minimální teplota byla vždy alespoň 3°C nad rosným bodem. 

Při aplikaci nátěru musí být prostory dostatečně větrané, aby nátěr dobře uschnul. Pokud jsou požadovány dva protipožární nátěry, tak se aplikují ve stejných tloušťkách.

Vrchní nátěr se na konstrukci nanáší po úplném zaschnutí a musí se zejména dbát na ochranu konstrukce před vlhkostí a kondenzací. Doba zaschnutí se liší dle teploty, tloušťce filmu a dalších podmínkách zasychání. Za předpokladu dobré ventilace prostředí při teplotě 20°C schne nátěr v tloušťce 750 µm zhruba 8 hodin.

Takto natřená ocelová konstrukce může být vystavena podmínkám prostředí C2 dle podmínek ISO 12944.

Protipožární nátěr se může aplikovat buď stříkáním nebo štětcem či válečkem. Během natírání je dobré průběžně měřit tloušťku nátěru. Po aplikaci se ještě tloušťka nátěru přeměří na suché konstrukci. K měření se využívá speciální elektronický měřák pro nátěry. Po zjištění požadované tloušťky se aplikuje horní nátěr konstrukce. 

Vlastnosti protipožárního nátěru HEMPACORE AQ 48860

Speciální nátěrový HEMPACORE AQ 48860 je jednosložkový vodou ředitelný, bezchlorový, zpevňující nátěr na ochranu ocelové konstrukce v průmyslových halách, sportovních halách, prodejních halách apod. před požárem. Je vhodný pro ocelové profily I a zajišťuje požární ochranu konstrukce až do 60 minut. 

Nátěr je dodáván v barvě bílé a v konečném matném vzhledu.

Nátěr je vhodný jak pro nové ocelové konstrukce, tak pro rekonstrukce starších konstrukcí.

Protipožární nátěr HEMPACORE AQ 48860 zajistí účinnou protipožární ochranu pro ocelové nosníky a sloupy všech typů profilů.

Pozitiva protipožárního nátěru HEMPACORE AQ 48860 na ocelovou konstrukci:

  • spolehlivost nátěru
  • rychlé schnutí nátěru na ocelové konstrukci
  • kompatibilita s různými základními a vrchními nátěry
  • vysoká účinnost
  • rychlé schnutí nátěru
  • neobsahuje těkavé organické látky