logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Sendvičové panely


Sendvičové panely jsou prvotřídním izolačním materiálem, který ve světě roste stále více na oblibě na trhu montovaných průmyslových hal.

Proč zvolit opláštění ze sendvičových panelů?

  • Tepelné vlastnosti
  • Neškodí životnímu prostředí
  • Pevnost
  • Požární charakteristiky
  • Snadná údržba
  • Životnost

To je jen malý výčet z širokého spektra dalších výhod, které sendvičové panely mají.

Sendvičové panely jsou vyráběny z tuhého polyuretanu, který má jednu z nejnižších vodivostí ze všech izolantů. Uzavřená buněčná struktura zateplovacího jádra zaručuje výborné tepelné vlastnosti. Sendvičové panely jsou vhodné do všech průmyslových hal – ať už se jedná o výrobní haly, sportovní haly či chladírny, kde je uchovávána přesně taková teplota vnitřního prostředí, jaká je dle funkce haly vyžadována a to za velmi nízkých nákladech na vytápění či chlazení haly.

Tuhý polyuretan zajišťuje maximální pevnost panelu, což je u ocelových hal velmi žádoucí kvůli úsporám na ocelovou konstrukci. Optimální rozestup mezi jednotlivými sloupy je 6 metrů, což je pro kotvení panelů naprosto dostačující.

Výborné požární vlastnosti, které sendvičové panely díky neustálému vývoji a výzkumu vykazují, posunují tento stavební prvek stále výše v žebříku popularity. Díky přísadám, které se do polyuretanu přimíchávají, má sendvičový panel nadstandardní ohnivzdorné vlastnosti.

Sendvičové panely jsou zdravotně nezávadné a jsou bezpečné při manipulaci i užívání, jsou vhodné do potravinářských hal, chladírenských hal a mrazíren zejména díky snadné údržbě. Navíc se v montované hale opláštěné sendvičovými panely nemnoží bakterie, houby a plísně, což je v potravinářství nejvíce vyžadováno kvůli vysokým hygienickým nárokům. Sendvičové panely jsou  parotěsné díky uzavřené buněčné struktuře polyuretanu.

Během své životnosti montované haly neuvolňují žádné škodlivé plyny, ani se nelouhují do okolního prostředí. Tím, že jsou výborným izolantem přispívají ke snížení emisí oxidu uhličitého díky úspoře energií za vytápění či chlazení v hale.

Hmotnost panelů je relativně nízká, což umožňuje projektovat ocelové konstrukce lehčí, což znatelně přispívá ke snížení investičních nákladů na výstavbu haly. I přeprava panelů je zajišťována s velmi dobrým využitím ložné plochy a montáž je díky nižší hmotnosti velmi rychlá a operativní.

Výroba sendvičových panelů se řídí normami kvality ISO, čímž je zaručena vysoká kvalita instalovaného opláštění s dlouhodobou užitkovostí.

Sendvičové panely s jádrem z tuhého polyuretanu zajistí několikrát větší úsporu paliva na vytápění než jaké je spotřebované množství paliva na výrobu těchto panelů, to je velmi pozitivní faktor úspory energie.

Sendvičové panely jsou v současné době unikátním materiálem, který se ideálně hodí do všech montovaných hal, skladů, prodejen, obchodních center či administrativních budov. Spojují se zde vynikající vlastnosti od nízkých tepelných vodivostí až po dlouhou životnost. Stěnové i střešní sendvičové panely zajišťují ekonomické a trvanlivé řešení pro opláštění všech průmyslových budov.