logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Prosvětlení haly


Typy prosvětlení do montovaných hal

  • pásy plastových oken - do výrobních hal a skladů
  • střešení hřebenové světlíky - do výrobních hal
  • okenní plastové výkladce - do prodejen
  • hliníková okna - do administrativních hal
  • prosklená hliníková fasáda - do autosalonů

Plastová okna 

Plastová okna jsou vhodná do všech typů montovaných hal. Zejména je doporučujeme do výrobních hal, skladů, kde je vhodné umístit pásy plastových oken s několika otvírkami. Tyto pásy oken se dávají po obou stranách haly, aby prosvětlení v hale bylo maximální a šetřily se náklady na energie. Tento typ plastových oken je do těchto hal nejvhodnější, protože výměny na okna jsou vyrobené z jednoho kusu a vychází velmi ekonomicky v poměru cena a užitek.

Plastová okna montujeme i do dalších typů montovaných hal - jsou vhodná do administrativních ha. Zde doporučujeme umístit jednotlivá okna klasických rozměrů s otvírkami. Tato okna se kombinují s plastovými dveřmi. Do prodejen se montují také velké plastové okenní výkladce s velkými prosklenými vstupními dveřmi.

Barevně je možné plastová okna různě kombinovat s barevným provedením montované haly. Standardně se dodávají okna bílá, v různých odstínech šedi, červená, modrá a stříbrná.

Hliníková okna

Hliníková okna zajistí nadstandardní design a luxusní vzhled celé montované hale. Hliníková okna představují dražší investici do haly, ale pokud má hala vypadat reprezentativněji, investice se vyplatí. Hliníková okna jsou především vhodná do autosalonů, kde se montují celé prosklené hliníkové fasády. U autosalonů je kladen největší důraz na vzhled a atraktivitu haly a maximum prosklené plochy, aby expozice vozidel byla krásně vidět ve dne i v prosvětlené hale v noci.

Hliníková okna jsou také velmi žádaná v reprezentativních administrativních halách, kde jsou doplněny o hliníkové dveře či reprezentativní vstup z hliníkových profilů.

Světlíky

Do průmyslových montovaných hal montujeme střešní světlíky a to nejčastěji hřebenové po celé délce haly k maximálnímu prosvětlení vnitřního prostoru v hale. Hřebenové světlíky jsou vhodné především do výrobních hal, kde šetří náklady na prosvětlení haly. Světlíky dodají bezkonkurenčně nejvíce světla než jakékoli jiné prosvětlení. Světlíky doporučujeme s otvírkou a čidlem proti dešti a vodě, které zajistí samozavření otvírky a uchrání interier před nepřízní počasí. 

Dalším žádaným typem světlíků jsou bodové světlíky, které jsou dobrým doplňkem do hal a míst tam, kde není možné instalovat jiný typ prosvětlení. Bodové světlíky dodají velké množství denního světla a je také možné je dodat s otvírkou i bez otvírky.

Prosvětlovací panely

Střešní prosvětlovací panely jsou vhodné do výrobních a skladových hal, kde sklon střechy je větší než 4° a je vhodné je umístit do míst, kde není zvýšená vlhkost prostředí. Tento panel je dodáván ve stejném profilu jako střešní panel. Prosvětlovací panel je vyrobený z velmi kvalitního a odolného polykarbonátu.