logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Myčka aut firmy Car Wash 24 s.r.o.


V prvním kvartále roku 2017 započalo jednání a příprava výstavby montované haly pro mytí aut v Ústí nad Labem. Firma Car Wash 24 s.r.o., jež se rozhodla montovanou halu realizovat kladla od prvotní nabídky velký důraz na precizní vzhled, technické provedení a přijatelnou cenovou relaci.

Podrobnosti

Poptávka haly Chci se zeptat

V průběhu projekčních prací prošla hala několika změnami a úpravami, které byly završeny úspěšnou realizací a předáním do užívání investorovi v prvním kvartále 2018. Hala plní veškeré požadavky na funkční využití a vizuálně oslovila velké množství potenciálních klientů k poptávce na montovanou halu.

Ocelová konstrukce

Ocelová konstrukce haly je navržena v provedení pultového rámu se sklonem 4°. Z důvodu agresivního prostředí myček bylo nutno celou konstrukci pozinkovat. Staticky byly dva rámy konstrukce odlehčeny z důvodu použití podpěrných sloupů, do kterých jsou kotveny stěnové panely příček. Konstrukce je doplněna z důvodu funkčního i estetického v jedné podélné a jedné čelní straně markýzou. Kotvení je kloubové přes závitové tyče na chemickou maltu do betonových patek. Sekundární konstrukce pro roznesení střešního pláště a plechů na markýze byly navrženy v provedení pozinkovaných vaznic METSEC.

Stěnové a střešní pláště

Střecha haly je v tloušťce PUR izolace 120 mm s tepelnou vlastností U=0,19 W/m2K. Barevný odstín střechy je dle požadavku investora zvolena v barvě grafitově šedá RAL 7024. Stěnový plášť je v tloušťce PIR izolace 100 mm s tepelnou vlastností U=0,23 W/m2K. Barva stěnového pláště je rovněž dle požadavku RAL 7024. Profilace stěnového panelu obvodového pláště byla zvolena ve variantě microprofilace. Stěnový panel pro příčky je proveden v PIR izolaci s tl. 80 mm. Profil příček je vždy z důvodu zachování jednotného vzhledu interiéru haly na obou stranách lineární. Vnitřní RAL stěnových panelů obvodového pláště i příček byl zvolen v barvě bílé RAL 9010, která byla z důvodu umístění v agresivním prostředí dodána s povrchovou úpravou CESAR, která plní požadavek na umístění v mycích linkách.

Hranatý okapový systém 120x120mm je zvolen v barevném provedení stěnového pláště. Klempířské prvky haly byly z navrženy v barevném odstínu RAL 7024 vyjma klempířských prvků markýzy, oken, dveří a vrat, kde byla zvolena barva ohnivě červená RAL 3000.

Vrata, dveře a okna

Montovaná hala má 3x okno 3x1, 2x okno 0,6x0,6, 1x okno 1,25x1,2, 1x plné dveře  a rohovou prosklenou fasádou v níž jsou osazeny 2ks dveří s celkovou délkou 16,4 a výškou 3,5, která je vstupním prostorem do administrativní části v barevném provedení ohnivě červená RAL 3000 jednostranná fólie s dezénem.  Vjezd do prostoru pro mytí je zajištěn třemi sekčními vraty, které splňují požadavky na použití do myček, s rozměry 3,5x3,5 v RAL 3000.