logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Výroba ocelové konstrukce


Naše společnost má vlastní výrobu ocelových konstrukcí v moderně vybavené výrobní hale se zkušenými a specializovanými svářeči, kteří disponují všemi potřebnými oprávněními a certifikáty kvality práce.

Jaké ocelové konstrukce vyrábíme?

  • Rámové konstrukce
  • Příhradové konstrukce
  • Ostatní specifické konstrukce

Naše společnost se především specializuje na výrobu primární rámové ocelové konstrukce, kterou tvoří ocelové sloupy, paždíky, náběhy a táhla. Jedná se o ekonomický a velmi jednoduchý systém ocelových konstrukcí, který je v současnosti nejžádanější na trhu montovaných hal.

Každá primární konstrukce je zpravidla doplněna o střešní vaznice METSEC popř. boční ocelové paždíky, na které se montuje střešní a boční opláštění. Jedná se o velmi efektivní systém montovaných hal, který se využívá např. pro výrobní haly, administrativní haly, sklady či prodejny.

Proces výroby ocelové konstrukce

Výroba probíhá na základě výstupů projekčních prací projektantů, kteří pracují ve vyspělém modelovacím programu 3D TEKLA Structures, který přesně vygeneruje podklady pro bezchybnou výrobu.

K výrobě primární ocelové konstrukce – což jsou ocelové rámy – se nejčastěji využívají ocelové nosníky I tzv. „íčka“ popř. HEA jako vnitřní podpěry. Naše haly jsou konstruovány nejčastěji z profilů I 160-400 a kvalitě oceli S235 popř. S355.

Naši zámečníci jednotlivé profily dle projektu nařežou řezací pilou na potřebné rozměry a díly a nabodují se jednotlivé nařezané kusy. Poté se jednotlivé kusy a vypálené plotny přivaří na požadované dílce. Tyto dílce se nalakují základovým a vrchním lakem popřípadě pozinkují dle přání investora, pokud by konstrukce měla být umístěna v agresivnějším prostředí. Ocelovou konstrukci je možné také natřít protipožárním nátěrem Plamostop-P9, který zajistí požární odolnost konstrukce 30 minut. Takto upravené části ocelových rámů jsou určeny k přepravě na staveniště, kde se jednotlivé kusy pouze přišroubují a spoje zatřou.

Pokud investor požaduje výrobní halu s jeřábovou dráhou – dodáváme konstrukci uzpůsobenou pro instalaci jeřábu.

Další zámečnické práce

Jsme schopni kromě ocelových konstrukcí navíc dodat veškeré zámečnické výrobky jako ocelová schodiště, zábradlí, nezateplená vrata, venkovní posuvné brány i ostatní brány, mříže, úpravy stávajících konstrukcí a jejich rekonstrukce.