logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Montovaná hala TK stavby Praha


Právě montujeme novou výrobní halu pro společnost TK stavby v Praze.

Nová výrobní hala je velmi netradiční - a to svým působivým opláštěním v imitaci cihla, které se u montovaných hal neobjevuje tak často.

Hala bude sloužit jako výrobní dílna a je určena pro soukromého investora. Hala bude zateplená sendvičovým panelem Kingspan imitace cihla, střecha haly speciálním panelem panelem s profilací střešních tašek.

Podrobnosti

Poptávka haly Chci se zeptat

Konstrukční řešení haly

Novostavba haly je tvořena rámovou ocelovou konstrukcí složenou z rámů z válcovaných IPE profilů v modulech 4 metry. Hala má rozměry 10x40x4 metry. Ocelová hala je rozdělena na jednopodlažní zateplenou výrobní dílnu a dvojpodlažní administrativní část. Ocelová konstrukce haly je kotvena k základům kloubově na chemické lepené kotvy. Dodavatelem spodní stavby a stavebních prací byla stavební firma TK stavby.

Střešní část konstrukce tvoří ocelové vaznice METSEC, na které se klade opláštění ze sendvičových panelů Kingspan KS 1000 RT v profilaci střešních tašek. Sendvičové panely jsou vyrobeny z nehořlavé PIR pěny Firesafe IPN s uzavřenými buňkami.

Opláštění haly v Praze

Montovaná zateplená výrobně-administrativní hala je opláštěná speciálním sendvičovým panelem Kingspan v imitaci cihla. Toto opláštění je téměř ojedinělé u průmyslových budov kvůli omezeným možnostem dodavatelů. Investor na doporučení úřadů CHKO musel montovanou halu přizpůsobit okolnímu rázu krajiny a zvolit pro svou halu materiál z cihel či imitaci cihla. Investorovi jsme nabídli originální řešení - nadstandardní oplášťovací panel z výbornými izolačními a protipožárními vlastnostmi v imitaci cihla. Pokládka panelů si vyžádala především velký důraz na klempířské zapravovací prvky a pečlivou práci všech montážníků.

Střecha haly byla opláštěna panelem v imitaci střešních tašek KS 1000 RT, který bezvadně ladí ke stěnovému plášti z cihel a umocňuje celkový věrohodný vzhled montované haly.

K odvodnění střechy je využívaný bezespádový hranatý okapový systém z pozinkovaného plechu tl. 0,6mm v barevném odstínu k cihlově červené fasádě.

Výplně otvorů haly

Plastová okna a plastové dveře jsou pětikomorové s izolačním dvojsklem, v barvě rámů bílé. Vrata jsme navrhli investorovi jako dvoukřídlá zateplená ocelovo-hliníková, která se hodí k této netradiční hale. 

Realizace haly Praha

"Jako generální dodavatel realizované montované haly jsme s firmou Unihal pracovali společně poprvé a naše spolupráce byla velmi dobrá – vyhověli jsme si jak v načasování jednotlivých profesních úkonů, které na sebe navazovaly, tak i v rozložení prací exteriér-interiér s ohledem na podzimní proměnlivé počasí tak, aby nevznikaly prostoje."

Tomáš Klomínek, jednatel TK-Stavby