logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Montovaná administrativní hala Ellipse


Na jaře 2015 jsme zrealizovali krásnou montovanou administrativně-výrobní halu pro vsetínskou společnost Ellipse s.r.o., která se zabývá návrhem a šitím kvalitního sportovního oděvu.

Montovaná hala je dvoupatrová smontovaná z rámové ocelové konstrukce s pultovou střechou se sklonem 2°.

Podrobnosti

Poptávka haly Chci se zeptat

Ocelová konstrukce haly Ellipse

Ocelová konstrukce haly je složená z ocelových rámů a příčlí. Konstrukce je řešena pultově. Na primární ocelovou konstrukci se kladly nosné vaznice M-stropnice, na kterou se položil nosný trapézový plech. Na takto připravenou konstrukci patra se vylila osmicentimetrová vrstva betonu. Takto řešené patro je ekonomičtější než konstrukce patra z čistě válcovaných profilů. Patro bylo dimenzované na užitnou nosnost 500kg/m2.

Ocelové sloupy se k betonovým patkám kotvily kloubově přes závitové tyče na chemickou maltu, ocelová konstrukce byla dimenzovaná dostatečně do čtvrté sněhové oblasti. 

Opláštění ocelové konstrukce haly

Lakovaná ocelová konstrukce byla opláštěná minerálními panely a sendvičovými panely se speciální nehořlavou IPN2 pěnou zn. Kingspan české výroby. Stěnové opláštění bylo dodáno v tloušťce 150mm a požární odolností 90 DP1 a 15 DP1 u IPN2 pěny.

Investor kladl vysoké nároky na estetický dojem a výsledný vzhled haly. Bylo vytvořeno několik grafických návrhů pro vizualizaci haly, nakonec bylo opláštění vybrané v dvojí barvě a dvojí profilaci:

Základ pro opláštění stěn haly byl zvolen ve stříbrné barvě RAL 9006 v jemné profilaci micro - tomu kontrastuje tmavé opláštění kolem oken v barvě RAL 7016 a hrubé profilaci wave. Do tmavé barvy byly dodány také plastová okna a vrata.

Celkově je dojem z administrativní haly velmi působivý a zvolená barevná kombinace je velmi moderní a futuristická.

Střecha haly

Střecha haly byla řešená s pultovým sklonem 2°. Z důvodu malého spádu střechy bylo navrženo skládané střešní opláštění tvořené podhledem, nosné primární ocelové konstrukce, trapézového plechu, izolace v tloušťce 240mm složené z 60mm minerální vlny, 120 mm EPS70S a 60mm EPS 100S, na izolaci se pokládá hydroizolační folie SIKA v tloušťce 1,5 mm. Jedná se o polyesterovou vyztuženou tkaninu na bázi špičkového polyvinylchloridu.

Hlavní výhody hydroizolační folie Sika:

  • vynikající odolnost proti stárnutí, 
  • vysoká odolnost proti krupobití a povětrnostním vlivům,
  • vysoká odolnost proti mechanickému poškození,
  • výborná flexibilita,
  • paropropustnost,
  • výborná svařitelnost,
  • recyklovatelnost.

Hodnocení realizace haly Ellipse

"Při výběru zhotovitele stavby firemního objektu jsme velmi váhali koho z oslovených firem vybrat. Nakonec jsem se rozhodli pro firmu Unihal, což zpětně hodnotím jako velmi dobré rozhodnutí. I přesto, že firma je firma poměrně mladá, přístup a profesionalita byla na velmi dobré úrovni. Samozřejmě, že se během stavby vyskytly problémy, ale společně jsme vždy dokázali najít nějaké řešení k jejich odstranění. Firmu Unihal bych neváhal doporučit dalším zájemcům o tento typ stavby."

Petr Neumann, investor