logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Hala z cihel? Nikoli - ocelová hala opláštěná sendvičovým panelem imitace cihla!

Přidáno 12.11.2014

TATO HALA OPRAVDU NENÍ Z CIHEL!

Spoustu náhodných kolemjdoucích nemůže uvěřit, že tato ocelová hala opravdu není cihlová, ale je opláštěná sendvičovými panely.

Precizní zapravení klempířů udělalo svou dokonalou práci a málokdo může uvěřit, že by montovaná hala mohla tak věrohodně napodobit cihlostavbu.

V podstatě jde o takřka málo vídanou stavbu díky omezeným možnostem dodavatelů těchto panelů. Požadavky na investora však byly z úřadů velmi tvrdé kvůli okolnímu rázu krajiny, a tak jsme našli tento velmi působivý kompromis.

Pracnost a preciznost pokládky je znát na každém detailu a věříme, že investor je s konečným výsledkem zcela spokojený.

Konstrukční a dispoziční řešení montované haly Praha

Dle koncepce haly je hala rozčleněna na administrativní budovu a výrobní dílnu. Administrativní část je dvoupatrová, výrobní hala je jednopodlažní a je přímo napojena na administrativu.

Ocelová konstrukce celé haly je složená z ocelových rámů o rozponu 10 metrů; celkově bylo smontováno 11 rámů v čtyřmetrových modulech. Ocelová konstrukce je lakovaná 100 mikronů a je dodaná s požární odolností 15 minut u administrativní části haly. Ocelové sloupy se usazovaly na betonové patky kloubově přes závitové tyče na chemickou maltu.

Patro haly bylo technicky vymyšleno velmi ekonomicky, a to ve skladbě nosných vaznic - stropnic - jedná se o konstrukční systém M-profilů. Stropnice mají velkou únosnost a díky dobré ceně jsou pro řešení patra mnohem výhodnější než klasické těžké válcované profily. Průvlaky pro konstrukci stropu jsou tvořeny z profilů HEA. Na takto sestavenou konstrukci stropu se položí nosný trapézový plech tloušťky 0,75 mm oboustranně pozinkovaný. Na plech se vylije beton ve výšce 8cm, na který se pokládá dlažba.

Opláštění haly v Praze v imitaci cihla

Velkou specialitou právě této montované haly je její stěnový ale i střešní plášť. Plášť haly je velmi jedinečný v imitaci cihla s velkým důrazem na precizní zapravení každého detailu. Jedná se o speciální panel značky Kingspan typu KS 1000 AWP v tloušťce 100mm a požární odolností EW/EI 15 DP3 s vrchní folií imitace cihla. Interiérová barva tohoto panelu je bílá RAL 9002. Izolační jádro panelu je tvořeno vysoce požárně odolnou izolační pěnou IPN, krycí plechy jsou oboustranně lakované polyesterem 25 mikronů z vnější části a 7 mikronů z vnitřní části. Sendvičový panel byl položen v kladebné šířce 1 metr.

Střešní plášť haly je opláštěn sendvičovým panelem Kingspan KS 1000 RT, který imituje střešní tašky. Panel byl dodán v tloušťce 100 mm v barvě Terracota. Požární odolnost tohoto střešního panelu je REI 15 DP3 a součinitel prostupu tepla U je v hodnotě 0,2 W/m2K. Krycí plechy panelu jsou oboustranně lakované polyesterem v tloušťce 35 mikronů z exteriérové části a 7 mikronů v interiéru. Vnitřní izolační jádro je tvořeno speciální IPN pěnou.

Klempířské zapravení a výplně otvorů haly

Pečlivé zapravení haly bylo základním a důležitým předpokladem úspěšně předané haly. Klempíři a montážníci si na práci dali záležet. Několik plastových oken bylo olemováno klempířským zapravením z imitace cihla tak, jako by hala byla opravdu cihlová.

Montovaná hala je dokonale prosvětlená systémem bílých plastových oken různých rozměrů dle požadavků investora. Vstup do haly je zajištěn křídlovými garážovými vraty 2,6x3,1 metry v barvě bílé RAL 9010. Vrata jsou zateplená a jsou bez prosklení. 

Okapový systém haly byl navržen speciální hranatý značky Kingspan v barvě hnědočervené Terracota RAL 3009 barevně sladěný ke střešnímu plášti haly, který dodá hale punc atraktivity.

Více fotografii k hale TK Stavby Praha