logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Výrobní hala LAK Racing, Chotíkov


V roce 2018 jsme v letních měsících postavili montovanou halu pro firmu Lak Racing s.r.o. v Chotíkově.

Podrobnosti

Poptávka haly Chci se zeptat

Lak Racing je specializované autocentrum, které opravuje karosérie po haváriích případně jiném poškození. Zajišťuje servisní, lakýrnické a klempířské práce běžných, ale i luxusních značek vozů. Výčet služeb zahrnuje také půjčovnu aut.

Stavbou provozní montované haly se firma vymanila z původně stísněných nájemních prostor, které zásadním způsobem omezovaly možnosti rozvoje firmy. Dnes firma disponuje velkorysým vstupním prostorem pro kanceláře a příjem zákazníků, dostatečnými servisními kapacitami a také nejmodernějším vybavením lakovny a servisní dílny.

To vše spolu s ideálním umístěním provozovny na hlavním tahu z Plzně na Karlových Varů zajišťuje firmě nebývalý rozmach a prosperitu.        

Konstrukce montované haly

Nosná konstrukce haly je řešena jako ocelová konstrukce rámového typu z válcovaných ocelových IPE profilů. Zvolena byla standardní koncepce ocelové montované haly se sedlovou střechou se sklonem 6°. Takto zvolená koncepce haly zajišťuje ekonomičnost vlastní stavby, ale i následnou ekonomičnost provozní. Pro zvýraznění estetiky servisní haly byly na štítových stranách vytvořeny atiky, které ozvláštňují stavbu a slouží také jako prostor pro umístění reklamy firmy. Prosklená hliníková fasáda pak dodává stavbě charakter elegance a luxusu.     

Nosná konstrukce haly splňuje požadavek na požární odolnost 15min. Sekundární ocelová konstrukce střechy je řešena osvědčeným systém lehkých vaznic METSEC se stejnou požární odolností R15.

Opláštění haly

Pro opláštění střechy haly byly použity PIR panely tl. 100mm s protipožárními vlastnostmi EW15DP3 a velmi dobrými tepelněizolačními vlastnostmi s koeficientem prostupu tepla U=0,22 (W/m2K). Absence jakýchkoliv budov v okolí umožňuje použití obdobných sendvičových panelů pro opláštění stěn, tedy panelů se standardními požárními vlastnostmi EW/EI 15DP3.     

Barevný vzhled montované haly je jednoduchý a elegantní. Odstínem RAL 7016 pro opláštění střechy i stěn vznikl jednobarevný tmavý podklad pro oranžové reklamní doplňky, které kontrastují s podkladem a ideálně tak plní svoji funkci. Lehkou barevnou nuanci tvoří podélný světlý pruh na opláštění, který záměrně rozděluje jednolitou tmavou plochu a přitom zachovává záměr elegance a důstojnosti barevného řešení stavby.

Také vjezdová vrata, dveře, okna i prosklená hliníková fasáda byla ponechána ve stejném tmavém odstínu.    

Klempířské zapravení oken a dveří je taktéž řešeno v odstínu RAL 7016 podle barvy opláštění.