logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Výrobní hala Fischer automotive systems, Ivanovoce na Hané


Koncem roku 2019 jsme realizovali přístavbu montované výrobní haly pro firmu fischer automotive systems v Ivanovicíc na Hané.  

Podrobnosti

Poptávka haly Chci se zeptat

Fischer automotive systém s.r.o. je jedním z předních dodavatelů interiérových řešení pro automobily. Orientuje se na lisování plastů a montáž plastových dílů s ostatními nakupovanými komponenty. Výsledkem jsou sestavy větracích mřížek, kinematických dílů, odkládacích zásuvek, držáku nápojů a mnoho dalších. Mezi zákazníky patří automobilové značky jako je Audi, BMW, Mercedes, Porsche a další.         

Konstrukce montované haly

Montovaná hala je řešena standardní koncepcí se sedlovou střechou se sklonem 6°. Ocelová konstrukce haly je rámového typu z válcovaných ocelových IPE profilů.. Tato osvědčená koncepce zajišťuje ekonomičnost vlastní stavby, ale i následnou ekonomičnost provozní. Montovaná hala je řešena jako přístavba k vyšší stávající výrobní hale podobné koncepce. Styčnou plochu tvoří kratší štítová strana přístavby, čímž byly vyřešeny komplikace s odvodem dešťové vody v místě styku hal.       

Primární nosná ocelová konstrukce splňuje požadavek na požární odolnost 30min. Sekundární konstrukce střechy je řešena systém lehkých vaznic METSEC se stejnou požární odolností R30 (min).

Opláštění haly

Pro opláštění střechy výrobní haly byly použity panely Kingspan KS100 RW s jádrem z IPN pěny tl. 100mm s velmi dobrými tepelněizolačními vlastnostmi s koeficientem prostupu tepla U=0,213 (W/m2K). Pro dosažení požadavku požární odolnosti REI30 DP3 byly spoje panelů doplněny speciálními těsnícími páskami Promaseal XT.

Podobně pro stěnové opláštění haly bylo využito sendvičových panelů s IPN pěnou s požárními vlastnostmi EW45/EI30 DP3.     

Barevný vzhled montované haly je jednoznačně definován stávající halou ve světlém provedení. Sendvičové panely tak mají bílý odstín RAL 9010 jak z vnitřní, tak i z vnější strany haly.

Klempířské zapravení jako je nároží, hřebenáče, zapravení oken i dveří je v barvě opláštění RAL 9010.  

Okna i dveře byly dodány v elegantním provedení z hliníkových rámů. Důvodem bylo opět perfektní sladění se stávající halou.   

Výrobní hala Fischer automotive systems, Ivanovoce na Hané

Fotogalerie