logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Výrobní a skladová hala TE-SPOL FM Frýdek-Místek


Montovaná hala firmy TE-SPOL FM vnikla z důvodu postupujícího rozvoje firmy a nutnosti rozšíření prostor pro výrobu ocelových konstrukcí.    

Podrobnosti

Poptávka haly Chci se zeptat

Montovaná hala svým zaměřením patří mezi typické výrobní haly s jednoduchým funkčním řešením. Dispozičně je hala rozdělena na část výrobní a část administrativní. Výška haly 5,5 m vyvstala z požadavku na osazení jeřábu ve výrobní části haly s dostatečnou výškou pro manipulaci s břemeny a současně také požadavku na vestavbu patra pro administrativu v krajní části haly. Montovaná hala tak byla navržena s jednotnou výškou střechy 5,5m bez složitého výškového členění v patrové části. 

Prosvětlení haly je řešeno deseti průmyslovými okny osazenými ze tří stran vždy se sklopnou částí pro zajištění přirozené výměny vzduchu. V kancelářích jsou pak použita dvoukřídlá okna čtvercového tvaru se standardními otvírkami. Přísun materiálu je zajištěn průmyslovými, elektricky ovládanými sekčními vraty o rozměrech 4,5x5,1m.  

Ocelová konstrukce montované haly

Nosná konstrukce haly je rámového typu z válcovaných IPE profilů. Pro střešní konstrukci jsou využity lehké profilované pozinkované vaznice METSEC.  

Jeřábová dráha je netypicky řešena jako vestavná, nezávislá na nosné ocelové konstrukci haly. Výhodou takového řešení je možnost přestěhování příp. prodeje jeřábu i s dráhou a nosnou konstrukcí v případě změny výrobního programu firmy.  

Opláštění haly

Pro opláštění střechy haly jsou použity osvědčené PUR panely tl. 120mm s požadovanými protipožárními vlastnostmi EW15DP3 a velmi dobrými tepelněizolačními vlastnostmi s koeficientem prostupu tepla U=019 (W/m2K). Pro stěny haly byly využity PIR panely tl.100mm ( U=0,23 W/m2K ), které jsou dnes využívány pro většinu průmyslových hal s požadavkem na běžnou požární odolnost. Zvýšená požární odolnost lze řešit sendvičovými panely s výplní z minerální vaty, která dosahuje požární odolnosti EW60DP1.    

Pro barevné řešení haly byly vybrána oblíbená šedá barva RAL 9007, a to jak na střechu, tak také na stěnové opláštění.  Ve stejném odstínu je provedeno i klempířské zapravení rohů, nároží, spojů mezi stěnovými panely a také zapravení oken a dveří. Barevně stejně jsou řešeny i okapy a svody.    

Okna a dveře haly jsou ponechány v bílé barvě. Barevně jsou odlišeny pouze vrata. Pro ty byla zvolena výrazná červená barva RAL 3000.

Hodnocení haly TE spol

Chválím jednání a montáž firmy Unihal. Kamil Zezula, jednatel
Výrobní a skladová hala TE-SPOL FM  Frýdek-Místek

Fotogalerie