logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Výrobní a skladová hala p. Kamenický Nová Bělá


Montovaná hala pana Kamenického v Nové Bělé byla postavena za účelem rozšíření prostor pro výrobu zábavných atrakcí.  

Podrobnosti

Poptávka haly Chci se zeptat

Montovaná hala je koncepčně řešena jako jednopodlažní stavba s důrazem především na její funkčnost. Velký počet rozměrných vrat, dostatečná výška haly, jeřábová dráha pro jeřáb se zdvihem přes 5 m a také oboustranné prosvětlení rozměrnými okny zajišťuje ideální podmínky pro zámečnickou činnost s možností manipulace s velkými kovovými dílci. Na ploše 920 m2 tak lze bez omezení realizovat i ty nejnáročnější zámečnické výrobky převážně pro zábavný průmysl.

Ocelová konstrukce montované haly

Nosná konstrukce haly je rámového typu z válcovaných profilů. S ohledem na přítomnost jeřábové dráhy byly pro zajištění potřebné tuhosti konstrukce navrženy sloupy nosných rámů z HEA profilů. Eliminace bočních sil vznikajících při rozjezdu a brždění jeřábu byla vyřešena kotvením sloupů do kalichu tzn. zapuštění sloupů cca 80 cm do základových patek. Instalace jeřábové dráhy dále vyžadovala posílení ztužení nosné konstrukce pod jeřábovou dráhou pomocí ocelových trubek.

Pro střešní konstrukci jsou využity lehké profilované pozinkované vaznice METSEC.  

Opláštění haly

Pro opláštění střechy haly byly použity osvědčené PUR panely tl. 120mm s požadovanými protipožárními vlastnostmi EW15DP3 a velmi dobrými tepelněizolačními vlastnostmi s koeficientem prostupu tepla U=019 (W/m2K). Pro stěny haly byly využity PIR panely tl.100mm ( U=0,23 W/m2K ), které jsou dnes využívány pro většinu průmyslových hal.  

Hala je barevně přizpůsobena okolní průmyslové zástavbě. Pro opláštění střechy i stěn byl proto použit hojně rozšířený odstín RAL 9006. Ve stejném odstínu je provedeno i klempířské zapravení celé montované haly.  

Výplně otvorů byly barevně sladěny s odstínem pláště haly. Vrata jsou ve stejném odstínu RAL 9006. Pro halu byly použity 4 ks vrat o rozměrech 4,6x5m s integrovanými dveřmi.

Rozměrná okna 4x2,2m jsou ponechána v bílé barvě.

Hodnocení haly Kamenický

Byl jsem velmi spokojen. Josef Kamenický, investor
Výrobní a skladová hala p. Kamenický Nová Bělá

Fotogalerie