logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Výrobně administrativní hala CNC MACHO


V roce 2016 jsme postavili halu pro společnost CNC MACHO v Chropyni. Montovaná hala slouží jako nové sídlo společnosti, která se specializuje na zakázkovou výrobu dílů pro motorsport. Výstavba výrobní haly trvala necelé dva měsíce v létě 2016.

Podrobnosti

Poptávka haly Chci se zeptat

Společnost CNC MACHO provádí na CNC strojích díly pro závodní převodovky pro soutěžní vozy Mitsubishi Lancer, Subaru Impreza a jiné. Díly společnost vyrábí dle předložené výkresové dokumentace a 3D modelů s využitím CAM postprocesoringu a vysokorychlostního HSM a HSS obrábění. Společnost působí na trhu již více jak 20 let, a proto se i majitel se rozhodl vybudovat nové sídlo spolu s moderní výrobou. Výstavba haly začala na jaře 2016 a skončila včetně výsadby zeleně a samo zavlažování v roce 2018.

Dispozice haly

Hale předcházel promyšlený návrh ze strany investora, který si udělal několik variant vizualizací. Administrativní zázemí haly včetně sociálního je na ploše 6,2x20m. Montovaná hala pak je rozdělal ještě na sklad a výrobu. V zadní části haly je zastřešení a místo pro zbytkový odpadový materiál. Na hale je portálový vstup z Alubondových desek a spolu s rohovým prosklením tvoří dominantní prvek. V zadní části je pak přístřešek, pod kterým je kontejner na kovový odpad.

konstrukční řešení

Montovaná hala je řešena jako rámová konstrukce, kotvená k patkám na kloub. Hala je navržena, že se může rozšiřovat na obě strany délky haly, protože staticky byly rámy navrženy jako plnohodnotné. Střecha je z PUR panelů, takže konstrukce je doplněna o vaznice. Celá ocelová konstrukce má požární odolnost 15min. V zadní části je zastřešení na táhla s TR plechem.

opláštění haly

Investor kladl důraz na tepelné vlastnosti budov, takže hala je nadstandardně zateplena, střecha je z panelu PIR tl. 170mm U=0,13 (W/m2K), opláštění pak z PIR panelu tl.120mm U=0,18 (W/m2K) s požární odolností EW 15DP3. Přední a zadní štítová stěna má atiku. Střecha haly je odvodněna do bezespádových hranatých okapů a svodů.

výplně otvorů a barevnost haly

Montovaná hala je doplněna o 3 sekční vrata 4x3,2m 2ks a 4,1x4,0m 1ks, všechny jsou prosvětleny 1 sekcí. Zbytek haly je prosvětlen plastovými okny a dveřmi. Všechny výplně otvorů jsou v barevném provedení antracitové RAL 7016. Opláštění včetně okapů a klempířských prvků včetně vstupního portálu je v tmavě stříbrné RAL 9007. Dominantní vstupní portál je v barvě antracitové RAL 7016.

Hodnocení haly CNC Macho Chropyně

Firma Unihal umí rychle reagovat na požadavky investora. Realizace stavby je ve výborné kvalitě. František Macho, jednatel