logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Skladová hala Josef Doležel Plast s.r.o. Topolná


V září 2018 jsme postavili montovanou skladovou halu pro firmu Josef Doležel Plast s.r.o. v obci Topolná na Uherskohradišťsku. Nová skladová hala rozšířila skladovací kapacity společnosti o 240 m2, které výrazně pomůžou logistice firmy. Sklad je uvnitř uzpůsoben pro skladování především rolí s plastovými výrobky.

Podrobnosti

Poptávka haly Chci se zeptat

Nová realizovaná hala byla postavena v základním obdélníkovém tvaru s rozměry 3x20x3,9m se sedlovou střechou s mírným sklonem střechy 6°. Montovaná skladová hala primárně slouží jako expediční sklad pryžových a plastových výrobků firmy. Okapová výška haly 3,9 m je zcela dostačující pro ukládání rolí do instalovaných regálových zakladačů, které výrazně zvýší kapacitu a efektivitu skladování i expedice. Z důvodu předpokladu skladování zboží podél stěn nedisponuje hala žádnými okny. Přístup denního světla do skladové haly obstarává prosvětlovací pás v průmyslových sekčních vratech.  Pro manipulaci se zbožím příp. pro večerní provoz bude instalováno umělé osvětlení.   

Ocelová konstrukce montované haly

Nosná konstrukce haly byla navržena jako konstrukce rámového typu z válcovaných ocelových profilů. Pro zachování rázu okolních staveb byla zvolena sedlová střecha. Z důvodu skladování hořlavých materiálů musí hala plnit kromě základních funkčních požadavků také požární odolnost min. R30min. Splnění tohoto požadavku lze obecně dosáhnout protipožárním nátěrem konstrukce případně obložením k tomu určenými materiály. Tyto způsoby však vyžadují pravidelné kontroly a potřebnou periodickou obnovu. Aby byl investor osvobozen od těchto povinností a vyhnul se tak i riziku selhání lidského faktoru, bylo zvoleno zesílení ocelové konstrukce tak, aby konstrukce splňovala R30min. bez nutnosti dodatečné povrchové úpravy.    

Pro střešní konstrukci jsou využity lehké profilované pozinkované vaznice METSEC, které byly taktéž nadimenzovány na požární odolnost R30min.  

Opláštění haly

Také pro opláštění haly byla požadována zvýšená požární odolnost. Požadavek navíc upřesňuje nutnost použití materiálu na opláštění v kategorii DP1, což znamená nutnost použití materiálu zcela nehořlavého. 

Pro opláštění střechy haly byly použity sendvičové panely s jádrem z minerální vaty tl. 120mm. Podobně i pro opláštění stěn byl zvolen minerální panel tl. 120mm, který nabízí požární odolnost EW/EI 60 DP1. Takto zvolené opláštění haly hravě splní požadavky hasičů na požární odolnost, nevýhodou však jsou snížené tepelně izolační vlastnosti oproti běžně používaným PUR nebo PIR panelům. Pro nevytápěné skladové prostory jsou však zcela dostačující a nevyžadují nákladné zvyšování tloušťky opláštění pro zajištění podobných parametrů tepelného odporu jako mají PUR ( PIR ) panely.   

Montovaná hala je barevně přizpůsobena okolní zástavbě. Pro opláštění střechy i stěn byl proto použit hojně rozšířený odstín RAL 9006. Pro opláštění stěn byl zvolen odstín zelené barvy RAL 6011, který je ve spodní části doplněn odstínem RAL 9006. Pro klempířské zapravení celé haly byl zvolen stejný odstín RAL9006.  

Výplně otvorů byly barevně sladěny s odstínem pláště haly. Vrata jsou ve stejném odstínu RAL 9006.

Hodnocení haly Doležel Plast

Spokojenost se sjednáním smlouvy a realizací i kvalitou. Josef Doležel, investor
Skladová hala Josef Doležel Plast s.r.o. Topolná

Fotogalerie