logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Rekonstrukce chladírenské haly Loděnice


V zimě jsme se podíleli na rekonstrukci starého kravína, který nyní slouží jako chladírenský sklad paprik soukromého zemědělce.

Podrobnosti

Poptávka haly Chci se zeptat

Rekonstrukce zemědělské haly

Generálním dodavatelem chladírenské potravinářské haly byla společnost Pebaco, která se specializuje na dodávku chladírenské technologie do potravinářských hal.

Izolace chladírenské haly

Původní zděná hala byla opláštěná izolačním panelem jak zevnitř tak zvenčí. Sendvičové izolační panely byly také použity pro vnitřní dělící příčky v hale.

Na vnitřní stěny haly byly použity panely v tl.70mm a 100mm z vnější strany, na stropy se dodávaly panely v tl. 200. Opláštění haly bylo zvoleno v barvě šedobílé  RAL 9002.

Převislé okapní římsy byly zateplené izolačním panelem 50mm v barvě žluté RAL 1021.

Dispozice chladírenské haly

Potravinářská hala byla rozčleněna na několik částí dle původní dispozice budovy.

Vevnitř v hale je

  • samostatná chlazená komora se dvěma výparníky, ve které jsou vestavěny dvoje sekční zateplená chladírenská vrata, 
  • pak část zpracovny zeleniny,  
  • část skladu zeleniny, který je od zpracovny oddělen dvěma rychloběžnými foliovými vraty
  • a nově přistavěná chlazená expedice 20x24m se dvěma výparníky a se dvěma zateplenými exteriérovými hydraulickými můstky doplněné o sekční vrata s límcem. Součástí chlazené expedice je vestavěná zateplená kancelář pro skladníky a vestavěné sociální zázemí včetně denní místnosti - vše smontované ze sendvičových izolačních panelů.

Exteriérové dodávky na hale:

  • Součástí dodávky byly i venkovní přístřešky pro chladírenské jednotky v samostatných boxích 2x4m opláštěné pletivem, aby se zabránilo přístupu k jednotkám. Přístřešky jsou složené z HEA profilů, Metseců, lakovaných okapů a TR plechů.
  • V poslední fázi mimo projekt byla i rekonstrukce venkovních komunikací, které dalo hale větší funkčnost při zpracování zeleniny.

Využití potravinářského skladu paprik

Samotná chladírenská hala bude fungovat pouhé tři měsíce v roce díky špatné skladovatelnosti tohoto druhu zeleniny.

Největší problém zelinářů v současnosti je dle slov investora nedostatek vody, momentálně investor používá vodu ze spodních vod, což není dlouhodobě udržitelné. Investor používá zálivku přímo k rostlině, ne rozstřikem

Výstavba této haly má pozitivní vliv na dodavatelsko-odběratelské vztahy, protože investor dokázal dosud produkovat kvalitní výrobky ovšem bez kvalitního zázemí.