logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Provozní hala ASK ME Nová Lhota


V červenci 2019 nám bylo potěšení postavit montovanou halu na Mělnicku, která bude po svém úplném dokončení a úpravě okolí patřit k těm vzhledově nejzdařilejším.  

Podrobnosti

Poptávka haly Chci se zeptat

Původní záměr na stavbu zděné stavby byl kompletně přepracován na elegantní montovanou stavbu určenou pro provoz a zázemí firmy zabývající se autodopravou, servisem nákladních i osobních vozů, pneuservisem a také prováděním zemních prací.   

Hlavní část montované haly sloužící převážně pro servis a pneuservis nákladních vozidel tvoří otevřený prostor vybavený několika servisními zvedáky. Výška servisní haly přes 6m umožňuje pohodlný servis nejen osobních, ale i nákladních vozidel. Nezbytností pro plynulý provoz je vybavení každého servisního místa samostatnými elektricky ovládanými vjezdovými vraty. Ty jsou vybaveny hned pěti prosvětlovacímu lamelami tak, aby propouštěly dostatečné množství denního světla přicházející z boční stany pod zvednuté auto. Hlavní přístup denního světla do montované servisní haly je však řešen rozměrným střešním obloukovým světlíkem 3x18m, který obstará dostatek světla bez nutnosti použití umělého osvětlení. 

Část montované haly cca 120 m2 je oddělena sádrokartonovou příčkou, která vytváří samostatný prostor pro luxusní zázemí firmy. Dostatečná výška haly umožnila efektivní využití prostoru vytvořením mezipatra pomocí ocelových průvlaků, stropnic a nosného trapézového plechu. Takto vzniklý prostor byl využit pro umístění nejen šaten a sociálního zařízení firmy, ale také pro velkorysé kancelářské prostory. Tato část ocelové haly je vybavena nejmodernějším vybavením. Hala je vytápěna tepelnými čerpadly typu vzduch-vzduch, která dodávají velmi úsporně nejen dostatečné množství tepla v chladném období, ale v létě se postarají také o účinné chlazení.        

Konstrukce montované haly

Nosná ocelová konstrukce haly je řešena jako ocelová konstrukce rámového typu z válcovaných ocelových IPE profilů. Sklon střechy haly 6° byl zvolen s ohledem na ekonomičnost vlastní stavby, ale i ekonomičnost provozní. Nosná ocelová konstrukce splňuje požadavek na požární odolnost 15min. Pro sekundární ocelovou konstrukci střechy byl zvolen osvědčený systém lehkých vaznic METSEC se stejnou požární odolností R15. Požární odolnost konstrukce patra je standardně řešena obkladem z SDK.

Opláštění haly, výplně otvorů

Pro opláštění střechy montované haly byly použity osvědčené PIR panely tl. 120mm s protipožárními vlastnostmi EW15DP3 a velmi dobrými tepelněizolačními vlastnostmi s koeficientem prostupu tepla U=0,22 (W/m2K). Vzhledem k dostatečným odstupovým vzdálenostem od okolních budov byly také pro opláštění stěn haly použity PIR panely se základními požárními vlastnostmi EW/EI 15DP3.    

Barevný vzhled servisní haly je jednoduchý avšak velmi působivý. Volbou odstínu RAL 7016 pro opláštění střechy i stěn vznikl jednobarevný tmavý podklad pro kontrastující oranžové  klempířské prvky a doplňky haly. Celkový barevný dojem haly nenechá nikoho na pochybách o automobilovém sportovním duchu firmy.   

Také vjezdová vrata jsou řešena v této oranžové barvě. Barevný efekt je umocněn nevšedním rozmístěním prosvětlovacích lamel vrat.

Okna do haly jsou barevně sladěna s opláštěním tak, aby nepůsobila rušivě.    

Klempířské zapravení oken a dveří je taktéž ponecháno v odstínu RAL 7016 podle je barvy opláštění. Pouze hlavní lemování haly je řešeno kontrastní oranžovou barvou RAL 2003, která dává hale její charakteristický vzhled.

Hodnocení haly Ask-me

Velice spokojen s partou montérů, kteří na stavbě pracovali, dobře odvedená práce. Martin Kdér, investor