logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Servis zemědělské techniky AGRONED


Přístavbu haly pro společnost AGRONED plus s.r.o. jsme postavili na jaře roku 2016. Montovaná hala slouží jako servis zemědělské techniky a zázemí společnosti.

Podrobnosti

Poptávka haly Chci se zeptat

AGRONED plus s.r.o. je ryze rodinnou firmou bratří Nedvědů a jejich synů. Společnost obhospodařuje bezmála 1 000 ha polí a má také živočišnou výrobu. Vybudováním nové montované haly, která je přístavbou k nezateplené hale, si investor vytvořil nové kanceláře, sociálky a hlavně dvě stání na opravu vlastní zemědělské techniky.

Dispozice haly

Ocelová hala je přistavěna ke stávající větší hale 18x60m, která slouží jako sklad zemědělské techniky. Přístavba haly rozměru 16x18x6m je rozdělena mna tři moduly, dva moduly haly slouží jako stání na opravu vlastní zemědělské techniky, jeden modul použil investor jako zděnou vestavbu s patrem. V přízemí haly má společnost kanceláře, zasedačku a sociální zázemí, 2.NP je zatím jako rezerva pro budoucí růst společnosti.

Konstrukční řešení

Montovaná hala je navržena standardním způsobem naší společnosti, primární ocelová konstrukce je rámového typu tj. plnostěnné válcované nosníky v rozích posilněné o náběhy, konstrukce je kotvena na kloub, čímž jsou tlaky na základy minimální. Sekundární ocelovou konstrukci tvoří vaznice METSEC, paždíky (výměny na vrata a okna) jsou řešeny čtvercovými trubkami (jakly) různých profilů. Ocelová konstrukce je dimenzována pomocí eurokódů na požární odolnost R15.

Opláštění haly

Hala je standardně opláštěna dle platných norem, na střeše je kladený sendvičový střešní panel s PU pěnou tl. 120mm, s  U=0.19(W/m2K). Na stěnách je sendvičový stěnový panel s PU pěnou tl 100mm a s profilací z exteriéru typu micro. Součinitel prostupu tepla je na stěnách U=0.23(W/m2K).

Výplně otvorů a barevné řešení haly

Na montované hale jsou 2ks vrat (5,1x4,5m a 4,1x4,5m), doplněné o 2 sekce prosvětlovacími plastovými výplněmi. Dále jsou na hale plastová okna, která dostatečně prosvětlují interiér haly, do haly jsou umístěny 2ks dveří, do kotelny hliníkové a do haly plastové. Barevně investor chtěl zvolit decentní kombinaci na opláštění stříbrné RAL 9006 v kombinaci s bílými výplněmi. Veškeré lemování výplní je v červené RAL 3000.

Hodnocení haly Agroned Kladruby

S přístupem i s kvalitou odvedené práce jsem nadmíru spokojen

S pozdravem

Jaroslav Nedvěd, jednatel

Jaroslav Nedvěd, jednatel