logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Právě oplášťujeme montovanou ocelovou halu u Bratislavy

Přidáno 03.11.2014

Naši montážníci právě dokončují práce na montované hale nedaleko Bratislavy. Hala bude sloužit k zimnímu uskladnění atrakcí, kolotočů soukromého provozovatele těchto atrakcí.

Hala vyniká svým nadčasovým vzhledem díky standardní a velmi praktické stříbrné barvě opláštění a červeným pruhem kolem oken.

Řešení montované haly - skladu v Šamotu

Ocelová konstrukce haly 

Ocelová konstrukce haly byla navržená rámového typu z válcovaných profilů typu HEA a IPE. Konstrukce dosahuje rozponu 18 metrů, délka haly je 43 metrů a výška v okapu dosahuje 6,5 metrů. Ocelová konstrukce haly je vyztužená ocelovými táhly ve stěnové i střešní části konstrukce.

Střešní konstrukce je tvořena příčli z IPE profilů a ocelovými Z vaznicemi, na které se klade opláštění. Střecha byla navržena se sklonem 6°. Ve vrcholu střechy je výška haly 7,5 metrů.

Konstrukce haly je kotvena vetknutě na betonové základové patky, které jsou propojeny základovými pasy, na které se stavěl betonový sokl, který chrání opláštění haly před vlhkostí i manuálním poškozením.

Opláštění haly Bratislava

Novostavba montovaného skladu je opláštěná sendvičovým panelem Kingspan ve střešní části typem KS 1000 RW v tloušťce 100 mm, na boky byl položen panel KS 1000 TL v tloušťce také 100mm, což je ideální izolace pro opláštění průmyslových budov. Jádro sendvičových panelů je tvořeno speciální IPN pěnou, která vykazuje nadstandardní protipožární vlastnosti. 

Výplně otvorů v hale

Plastová okna do haly Šamot jsou v rozměrech 5x1,35 metrů s 2 fixními částmi a 2 otvírkami. Do haly je zajištěn vstup 3 sekčními vraty v rozměrech 4x4,4 metry ovládané elektrickým průmyslovým pohonem na impulsní tlačítko.

Barevné řešení montované haly

Hala je barevně krásně řešená, svým ztvárněním je velmi nadčasová díky jednoduché barevné kombinaci stříbrné RAL 9006 a červené RAL 3000. Původně se investor rozhodoval mezi dvěma návrhy - a to mezi širším výraznějším pásem červeného panelu nebo decentnejší řešení s jedním červeným pásem.

Nakonec se investor rozhodl pro barevně zajímavější první variantu.