logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Podzimní hala na Slovensku

Přidáno 24.11.2014

Na Slovensku jsme dokončili krásnou ocelovou halu v malé vesničce Šámot u Šamorína 30 km jižně od Bratislavy. Montovaná hala bude sloužit jako skladovací hala pouťových atrakcí pro soukromého provozovatele této zábavy pana Arnošta Kubeše.

Hala vyniká svou jednoduchostí aneb jak se říká "V jednoduchosti je síla".

Hala je jednoduše řešená v obdélníkovém půdorysu, je opláštěná kvalitním panelem v kombinaci barev stříbrné a červené.

Jak vymyslet ekonomicky řešenou a přitom atraktivní halu?

Základem je dobře stanovit rozměry haly - jednak, aby splňovaly požadavky na využití investora, jednak, aby rozestup ocelových rámů byl co nejefektivnější - optimální je modul 6 metrů - ocelová konstrukce haly Šamorín byla řešena právě s tímto modulem. Rozměr haly 18x42 nabízí velmi ekonomické řešení haly - z hlediska statiky jsou právě rozpony hal 15 - 25 nejekonomičtější.

Proč je lepší montovaná hala než zděná?

U těchto větších rozměrů hal vychází cena montované haly mnohem lépe než u stejné haly z jiných materiálů. Zejména rychlost montáže zde hraje významnou roli, ta zajistí mnohem rychlejší dokončení stavby a investor může halu plně využívat mnohem dříve. Také provozní náklady jsou nízké - a to díky výborným tepelně-izolačním vlastnostem opláštění ze sendvičových panelů.

Kvalitní sendvičové panely, kterými haly oplášťujeme, vykazují nadstandardní hodnoty součinitele prostupu tepla, které zajistí výbornou izolaci již při tloušťce opláštění 100mm.

Hala Šamot je opláštěná kvalitním panelem značky Kingspan české výroby v tloušťce opláštění 100 mm na střeše i bocích. Součinitel prostupu tepla je u střešního panelu U=0,206 W/m2K  a u stěnového panelu je součinitel prostupu tepla U=0,222 W/m2K.

Co se týče údržby - montovaná hala opláštěná sendvičovým panelem je prakticky bezúdržbová, stačí pouhé omytí. Panel je trvanlivý a odolný.

Může být ocelová hala atraktivní?

Ano, hala Šamot je toho důkazem. Celkově opláštění haly je řešeno velmi jednoduše - barevně v barvě stříbrné RAL 9006. Kombinace této základní barvy a jiné barvy - ať už červené nebo například modré působí velmi nadčasově a hala díky jednomu proužky velmi "prokoukne".

Hala Šamorín je opláštěná v kombinaci stříbrné a červené barvy, sekční vrata jsou také stříbrná a okna jsou umístěna v červeném pruhu a rámy oken jsou ve shodné barvě s pruhem - červené v RAL 3000.

Co když se nemohu rozhodnout, jaké barvy zvolit?

Velmi jednoduché řešení - my Vám halu před realizací nakreslíme do vizualizací a Vy si můžete vybrat barevné řešení haly, které se Vám bude nejvíce líbit.

Montovanou halu Šamorín jsme nakreslili do několika verzí, investor si vybral halu s výrazným červeným pruhem, červenými okny a šedými vraty.

Právě jsme nově nafotili halu Šamorín, můžete se také podívat na fotky z průběhu realizace stavby: Montovaná hala Šamorín - profil haly