logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Nový autosalon v Prostějově je již plně v provozu

Přidáno 25.04.2016

Exkluzivní nový autosalon pro automobily Škoda z dodávky naší firmy Unihal září v průmyslové zóně v Prostějově.

Poutavou barevnou kombinaci autosalonů značek Škoda prostě nelze přehlédnout.

Realizace autosalonu

V letošním roce jsme dokončili dodávku luxusního montovaného autosalonu pro společnost PV Auto v Prostějově určeného speciálně pro vozidla značky Škoda auto.

Montovaný autosalon vyniká precizním zpracováním všech detailů, včetně krásného barevného sladění barev bílé, černé a zelené. Autosalon je v exkluzivním provedení včetně hliníkových okenních výkladců, dveří, interiéru a všech detailů.

Konstrukční řešení montovaného autosalonu 

Jádrem montovaného autosalonu je ocelová konstrukce složená z ocelových rámů s požární odolností 15 a 30 minut zajištěným protipožárním nátěrem konstrukce v barvě bílé RAL 9010. 

Ocelová konstrukce byla opláštěná vysoce kvalitními panely české výroby s nadstandardními tepelnými i požárními vlastnostmi. Sendvičové panely byly zapraveny oplechováním rohů, koutů a atiky.

Na střechu autosalonu byl použit typ sendvičového panelu KS 1000 X-DEK XG v tloušťce izolace 100 mm, požární odolností REI 15 DP3 - jedná se o specializovaný velkorozponový střešní zateplovací panel, který je podkladní nosnou a tepelněizolační vrstvou, na kterou se při aplikaci aplikuje hydroizolační vrstva, tento typ panelu je obzvlášť vhodný u malých sklonů střech nebo pro ploché střechy.

Na opláštění ocelové konstrukce jsme namontovali minerální panel KS1150 FP v tloušťce 200mm v kombinaci s minerálním panelem KS 1150 FR v tloušťce 150mm. Tento speciální panel české výroby má nadstandardní protipožární vlastnosti, minerální vata, kterou obsahuje, nehoří. Požární vlastnosti EW/EI 120/90 DP1. Na oddělení jednotlivých místností byl použit minerální panel KS 1150 FR v tl. 100mm s požární odolností EW/EI 60 DP1 s minerální vatou.

Vzhled montovaného autosalonu

Montovaný autosalon je z interiéru kombinací oceli, zdiva a hliníkových okenních výkladců. Barevně se jedná o kombinaci bílé, antracitové a zelené dle pokynů automobilky. Střešní část autosalonu je řešená s 1°spádem překrytým střešní atikou. 

Do montovaného autosalonu jedny samootvírací vstupní dveře s čidlem a boční vchodové prosklené dvoukřídlé dveře. 

Před hlavním vstupem do budovy autosalonu byl umístěný okrasný zelený vstupní límec, hala je řešená bez soklu, hliníkové okenní výkladce jsou kotveny až k podlaze.

Na připravenou podlahu z drátkobetonu byla položena snadno urdžovatelná dlažba. Osvětlení interiéru je zajištěno zářivkami v kombinaci s úspornými bodovými světly.

Všechny komponenty do montované haly byly odsouhlaseny a v souladu s požadavky standardů ŠKODA.