logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Montovaný autoservis Kohoutek ve Frenštátu pod Radhoštěm


Nadčasový barevně vyvážený montovaný autoservis Kohoutek ve Frenštátu pod Radhoštěm je inspirací pro mnoho dalších investorů.

Podrobnosti

Poptávka haly Chci se zeptat

V závěru roku 2017 naši firmu oslovil investor z Frenštátu pod Radhoštěm a na základě zpracovaného projektu projevil zájem o cenový návrh na výstavbu montovaného autoservisu v katastrálním území Frenštát pod Radhoštěm. Předložený projekt počítal se sedlovým montovaným servisem, ke kterému byla napojena pultová vyzděná administrativa. Dle dohody s investorem proběhlo z naší strany přepracování projektu do jednotného montovaného systému, který odstranil neduhy napojení montované a zděné části, sjednotil spád střech, upravil vnitřní rozdělení a zajistil požadované využití prostoru s ohledem na místo výstavby haly. Po této razantní úpravě celého projektu jsme s klientem řešili už jen barevné řešení celé montované haly. Finální barevný návrh haly předložil přímo sám investor. Se svojí ženou navrhli velmi vkusně a elegantně celkový vizuál haly, který zdařile kombinuje bílé a černé panely a už z dálky oslovuje svým provedením všechny kolemjdoucí. Následovala už jen samotná výstavba montované haly. Ta započala na sklonku podzimu 2018 a dokončena byla v únoru 2019. Investora sice po předání haly čekalo ještě mnoho práce se samotným dokončením vnitřních řemeslných prací a instalací, ale dle jeho slov byla spokojenost se změnou a provedením naší dodávky maximální.  

Ocelová konstrukce montovaného autoservisu

Ocelová konstrukce autoservisu je navržena jako rámová se sklonem 4° a požární odolností 15 minut. Kotvení bylo navrženo v kloubovém provedení s ukotvením panelů 100 mm pod úroveň podlahy. Barevnost nátěru pro ocelovou konstrukci je zvolena v barvě šedobílá RAL 9002.

Stěnové a střešní pláště haly

Střecha haly byla navržena a zrealizována ve skládaném provedení ve variantě trapéz-polystyrén-fólie s tepelnou vlastností U=0,037 W/m2K. Stěnový plášť je navržen a namontován ve skladebné šířce 1,1m a tloušťce 120 mm s tepelnou vlastností U=0,19 W/m2K. Barvené řešení panelů bylo navrženo přímo investorem a je v kombinaci RAL 9010 bílá a RAL 7016 antracitová. Panely dělící vnitřní prostor haly byl řešeny ve svislém provedení v oboustranné RAL 9002 šedobílá. Profilace stěnového pláště je řešena v profilu Microlineární.

Klempířské prvky na hale

Veškeré klempířské prvky na hale včetně lemovacích prvků, které jsou montovány na exteriérovou stranu jsou dodány v děleném provedení v barvě stěnových panelů RAL 9010 a 7016. Vnitřní klempířské prvky z důvodu jednotnosti interiéru jsou dodány v barvě odpovídající vnitřní barevnosti panelů RAL 9002. Odvod dešťových vod ze střechy haly je zvolen v hranatém okapovém systému v RAL 7016.

Vrata, dveře a okna

Montovaná stavba  je navržena s jedním vstupem do servisu a prosklenou sestavou dveří s výkladci do administrativní části oboje v RAL 7016. K zajištění denního světla a pro případné větrání byly do pláště haly dodány okna v barvě RAL 7016 několika provedeních a to 3ks 2,2x085, 4ks 3,6x1,1, 4ks 0,6x0,6 a výkladcem 1,5x2,1 vše v provedení RAL 7016. Pro servisní část byly navrženy a dodány vrata ve dvou rozměrech 3ks 3x2,5 a 2ks 3x3,5 v RAL 7016. Do skladové části pak byly osazeny vrata v provedení 3x2,5 RAL 9010.

Hodnocení haly Kouhoutek

Výborná nabídka hal mě přesvědčila pro Vás. Petr Kohoutek, investor