logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Montované haly na pronájem

Přidáno 13.02.2024

Výstavba Montovaných hal do pronájmu

je trendem dnešní doby z pohledu mnoha investorů, ať už se jedná o skladové haly či výrobní haly.

Mnoho investorů takto uvažuje a naše společnost staví řadu takto záměrově myšlených hal po celé České republice.

Co zajímá investory:

  • návratnost investice
  • cena haly
  • použité materiály
  • rychlost výstavby haly
  • jak začít

Naše doporučení ze zkušeností a s ohlasy těchto pronajímatelů jsou víceméně pozitivní a časově v řádu několika let se tato investice vrátí. Většinou investor požaduje "neutrální" montovanou halu - tzn. halu, která by časem mohla být využita i k jiným účelům pro další pronajímání jinému nájemci.
.
To je zcela zásadní - zrealizovat univerzální halu, která bude splňovat požadavky na izolaci, požární odolnost, obslužnost pro více možností tak, aby hala byla variabilní a mohla se snadno přizpůsobit k různým účelům.

Co je důležité - si dobře spočítat počáteční náklady na výstavbu haly v poměru s budoucími výnosy z nájmů a podle toho si stanovit výši nájmu a délku potvrzeného nájmu na několik let dopředu, a podle toho hledat vhodné nájemce, kteří jsou ochotni se "upsat" i na více let.
Do montovaných hal, ať už výrobních či skladových, navrhujeme univerzální izolační materiály s optimální tloušťkou. Standardně sendvičové panely ve střešním plášti alespoň s tloušťkou izolace 120mm a ve stěnách 100mm. Ke zvážení je i příprava na jeřábovou dráhu, která může být v budoucnu vyžita.
Co se rychlosti výstavby týče jsme schopni montovanou halu zrealizovat velmi rychle po podpisu smlouvy. Vše si připravíme ve výrobě, samotná montáž probíhá dle složitosti montované haly cca od 1 měsíce do cca 4 měsíců. Toto je zcela individuální dle složitosti, ročního období a dalších vlivů. V každém případě výstavba montované haly je bezkonkurenční, rychlá a svým způsobem velmi snadná oproti zděným stavbám.
Kde a jak začít s plánováním výstavby montované haly do pronájmu?

Zákazník nás oslovuje s prvotním návrhem. Již v této fázi poradíme, aby návrh haly byl logický, ekonomický a funkční, aby splňoval požadavky pronajímatele resp. nájemce. Někdy je pronajímatel tlačen časovým presem z důvodu tlaku a potřeb nájemce. I s tímto jsme schopni investorovi vyjít vstříc a započít práce na hale velmi rychle a produktivně. Máme několik provozoven a jsme schopni zajistit termíny velmi pružně. A to i díky vlastní projekční kanceláři a celému týmu vlastních lidí, kteří se na realizaci podílí. Kromě vlastních projektantů máme vlastní výrobu - státní svářeče, lakýrníky, klempíře, vlastní montážní partie, stavbyvedoucí - hlídají celý proces výstavby. Takto jsme schopni být maximálně pružní a zajistit efektivitu procesů a požadavků investorů.

Máte zájem postavit halu na pronájem?

Neváhejte nás kontaktovat.

poptavky@unihal.cz