logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Montované autosalony - luxusní řešení montovaných hal

Přidáno 03.10.2014

Moderní montované autosalony jsou právem skvostem mezi montovanými halami. Jejich designové řešení je vždy unikátní, nadčasové a jejich architekti většinou mají téměř volnou ruku ve své kreativitě. Vždyť právě zajímavé architektonické řešení, netradiční prvky a různé kombinace materiálů přispívají až k luxusnímu vzhledu těchto typů montovaných hal.

Řešení montovaných autosalonů

Typické autosalony jsou řešené z ocelové konstrukce rámového typu. Nejčastější dominantou autosalonů je prosklená hliníková fasáda, která umožňuje dobrý pohled na vystavovanou expozici vozidel, a to jak ve dne, tak nasvícené v noci. 

Montované autosalony mívají zpravidla pultovou střechu, ale také sedlovou překrytou atikou.  Odvod vody ze střešní části je pak řešen pomocí vnitřních okapových systémů - tzv. zaatikových žlabů. U střech s nižším sklonem se doporučuje skládaný plášť kvůli snadnějšímu odtoku vody, tato varianta je lepší než klasický střešní sendvičový panel. Skládaný střešní plášť je složen z trapézového plechu, polystyrenu a ochrané folie SIKA.

Dispozičně bývají autosalony řešené zpravidla jako jednopodlažní haly s příčkami ze sádrokartonu. Podlaha z dlažby, fasáda bez soklu.

Pro dostatečné osvětlení v hale je zapotřebí maximum denního světla, proto často v autosalonech bývají umístěny střešní hřebenové světlíky, které do hal dodají maximum denního světla spolu s prosklenými hliníkovými výkladci.

Autosalony bývají navíc perfektně osvětleny zářivkami či jiným umělým osvětlením.

Ocelové konstrukce pro autosalony

Ocelové konstrukce pro autosalony rámového typu se skládají z jednotlivých ocelových rámů. Každý rám je složen z ocelových sloupů, ocelových příčlí, ocelových náběhů. Na jednotlivé ocelové rámy se ve střešní části kladou vaznice METSEC.

Celá ocelová konstrukce je zpevněna ocelovými táhli a dalšími zpevňovacími prvky. 

Více o autosalonech se dočtete v letním vydání Stavebního serveru - Moderní ocelové autosalony