logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Montovaná výrobní hala Řeznictví a uzenářství Goldšmíd je před dokončením

Přidáno 20.02.2019

V roce 2018 jsme předali k dokončovacím stavebním pracím montovanou potravinářskou halu určenou pro mastný průmysl. Hala je stavebně zakomponována do zemědělských objektů původně sloužících pro živočišnou výrobu. Momentálně probíhá přestavba nevyhovujících prostor pro provoz určený především pro bourání a následní zpracování masa. Montovaná hala od společnosti UNIHAL bezprostředně navazuje na původní zděnou stavbu, ve které je plánována porážka vepřů. Přímým propojením do nových prostor vznikne kontinuální provoz bez nutnosti překládky a rizika kontaminace výrobků. 

Konstrukční řešení ocelové haly

Montovaná výrobní hala v obci Charvatce o rozměrech 11x53x5,6 m je z rámové ocelové konstrukce v optimálních modulech ocelových rámů 6,2 metrů. Ocelová konstrukce je navržená se sedlovou střechou se sklonem 6°. Konstrukce je uzpůsobena původním základům a okolním stavbám. Celá stavba je koncipována jako vestavba mezi dvě stávající zděné budovy.

Ocelová konstrukce haly je opláštěná sendvičovým panelem s vnitřní PIR pěnou. Tyto sendvičové panely se v tloušťce 160mm vyznačují mimořádnými tepelně izolačními vlastnostmi, které jsou nutné pro odizolování velkých teplotních spádů. A právě tyto vlastnosti jsou z hlediska ekonomičnosti provozu v letních měsících důležité pro udržení nízkých teplot při výrobě a zpracování masa.

Barevně je administrativní hala kombinací tmavě stříbrné RAL 9007 a červené RAL 3000. Vrata, okna a klempířské zapravení výplní otvorů bylo dodané také v kombinaci těchto barev.