logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Montovaná administrativně skladová hala Vimbau II


Na přelomu jara a léta jsme započali s výstavou druhé haly pro firmu Vimau s.r.o., která sídlí v městské části Prahy 4 Kunratice. Stavba byla zdárně dokončena na konci června a předána investorovi. Na jeho přání bylo dodatečně doprojektováno patro, které bude plnit funkci administrativní části.

Podrobnosti

Poptávka haly Chci se zeptat

Dispozice montované haly

Montovaná skladová hala byla naprojektována jako dělená plocha s příčkou, která má celkovou výměrou 1632 m2. Ve střeše haly byly navrženy dva světlíky, které prosvětlují skladovou (výrobní) plochu uvnitř montované haly. Hala byla dle dohody upravena v jednom rohu zkosením z důvodu využití prostoru pro dopravní obslužnost. Dle rozhodnutí budoucích nájemců bylo potřeba do montované haly navrhnout a zrealizovat patro, které by splnilo přání firmy, jež bude v této nové hale podnikat.

Ocelová konstrukce haly

Primární ocelová konstrukce haly je sedlového typu se sklonem 4,5° s náběhy v rozích. Konstrukce je nalakovaná v barvě RAL 9002. Střešní ocelová konstrukce je navržena z pozinkovaných profilů METSEC. Výměny pro okna, vrata a dveře jsou navrženy ze čtyřhranných trubek.

Opláštění montované haly

Na opláštění montované haly Vimbau s.r.o. byly dodány stěnové a střešní pláště od výrobce Kingspan. Z důvodu požární bezpečnosti jsou dvě stěny haly opláštěné minerálními panely tl.120 mm. Zbylé stěny jsou pak opláštěné panely PUR tl.100 mm. Dle zvyklostí firmy Vimbau byl použit po celém obvodě montované haly pruh dvou panelů v odlišné barvě  (RAL 3000) než zbytek pláště, který je stříbrný v RAL 9006. Střecha ocelové haly je kompletně provedena v PUR panelu tl.100 mm a barevnosti stříbrné RAL 9006. Příčka rozdělující montovanou halu je provedena ze stěnového minerální panelu tl.100 mm v barevnosti RAL 9002 - šedobílé.

Výplně otvorů

Přístup do montované haly je z důvodu variability skladových a výrobních prostor zajištěn sedmi vraty, které mají rozměry 3,7x4,2m. Po boku sekčních vrat jsou osazeny ocelovohliníkové dveře s rozměry 0,9x2m. Nad sekčními vraty jsou z důvodu opatření proti dešti smontovány markýzy. V první realizační dokumentaci byly v plášti montované haly navrženy dvoje okna. Při montáži patra se rozrostl celkový počet oken (2x1m) na 10 ks.

Hodnocení haly Vimbau II

Celá stavba proběhla bez problémů, a to s časovým předstihem. Komunikace s techniky na stavbě je na vynikající úrovni, jejich odbornost je výborná.  Jakub Houska, zástupce investora