logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Montovaná potravinářská hala Tanet Gastro


Na jaře roku 2016 jsme dokončili novou montovanou halu na výrobu Tom´s pizzy pro společnost Tanetgastro s.r.o. Hala je umístěna v průmyslové zóně v Lukově u Zlína, kde vyniká díky pestrobarevnému architektonickému návrhu mezi ostatními standardně šedými halami.

Podrobnosti

Poptávka haly Chci se zeptat

Montovaná potravinářská hala je tvořena kombinaci ocelové haly a vestavěných chladírenských, mrazírenských a SDK příček, které tvoří kompletní celek pro výrobu pizzy od základních surovin až po hotové zamrazené polotovary, které následně investor distribuuje do dalších externích provozoven po celé Moravě. Hlavní myšlenkou je vyrábět a dodávat kvalitní Tom´s pizzu k rozpékání provozovnám, které pizzu chtějí nabídnout svým zákazníkům. 
Barevně je hala koncipována do kombinace tří barev, které tvoří logo firmy (bílá, červená a žlutá). Do budoucna bude k hale přistavěna kompletní administrativa.

Dominantou haly je nyní zastřešení s táhly 3,0x5,4m nad zásobovacími vraty.

Vnitřní dispozice haly je členěna na mnoho skladů, chladíren, mrazíren, umývacích boxů a finální výrobní místnosti, ve které se peče pizza. Součástí haly je i administrativní zázemí, které se v další etapě přesune do samostatné administrativní budovy.

OCELOVÁ KONSTRUKCE HALY

Ocelová konstrukce haly je navržena z válcovaných IPE profilů, které jsou vetknuté s táhlem, doplněné vaznicemi Metsec a zavětrovacími prvky. Táhlo je navrženo z důvodu vynesení podhledů na tyto táhla.

Ocelová konstrukce haly je opatřen nátěrem v barvě bílé RAL 9010. 

OPLÁŠTĚNÍ HALY NA VÝROBU PIZZY

Ocelová konstrukce potravinářské haly je opláštěna kvalitními finskými PIR panely vhodných do potravinářského prostředí. Střecha výrobní haly je opláštěna z PIR panelu tl.120mm, stěny jsou rovněž PIR panely tl.100mm. Kromě výborných protipožárních vlastností mají tyto panely nadstandardní tepelné vlastnosti U=0,17 u střešních panelů tl. 120mm a U=0,21 W/m2K u stěnových panelů - tl.100mm.

Ve stropní části je z hygienických důvodů  namontovaná konstrukce k uchycení podhledů ze sádrokartonu. Ve skladech tvoří podhled střecha, u chladírenských a mrazírenských místností se jedná o uzavřené boxy z panelů tl.200mm vč. podhledu.

Hala je opláštěna na střeše bílou barvou RAL 9010, stěny jsou kombinací RAL 9010 (bílá), RAL 1021 (žlutá) a RAL 2004 (oranžovo-červená). Zateplený sokl je řešen finální povrchovou úpravou z Marmolitu v černé barvě. Designově je na opláštění haly vybrán profil R28, což jsou čisté vodorovné linie, které nenarušují pestrobarevnost opláštění.

3D vizualizaci haly jsme vytvořili pro investora, aby měl představu o celkové podobě haly. Návrh jsme si odsouhlasili před smlouvou a následně zadali vše do výroby dle 3D návrhu.

Veškeré klempířské prvky - hranatý okapový systém, zapravení oken, vrat, včetně zapravení výplní otvorů jsou dodány v barvě bílé (RAL 9010).

Výplně otvorů - vrata s integrovaným vstupem 3,0x3,0m, okna a dveře jsou rovněž v bílé barvě. Okna jsou navíc doplněna automatickými roletami, které chrání interiér z jihu před slunečními paprsky a zabraňují přehřátí již tak teplého provozu při pečení pizzy. 

SAMOSTATNÝ SKLAD

Součástí dodávky haly je přístavba skladu se zastřešením pro 2 vozidla rozměru 6x15m. Součástí montovaného skladu jsou dvoukřídlé zateplené vrata 2,5x2,5m. Sklad slouží jako nevytápěný prostor pro nářadí a další zboží jako jsou palety, balící prostředky apod.

Hodnocení haly TanetGastro Lukov

Celková spokojenost!

Tomáš Judas, investor