logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Montovaná hala LOC-Aj s mostovým jeřábem 3,2t


V létě roku 2017 jsme dodělali jako generální dodavatel halu, která bude sloužit jako ekologická demontovna autovraků. Součástí dodávky bylo i vnitřní vybavení.

Podrobnosti

Poptávka haly Chci se zeptat

dispozice montované haly 

Montovaná hala je dispozičně řešena jako jedna plocha 600m2, pouze uvnitř haly je přichystána malá kancelář pro technika, který bude řídit práce na likvidaci autovraků. Z důvodu manipulace je osazen na hale jednonosníkový mostový jeřáb 3,2t.

Ocelová konstrukce haly

Ocelová konstrukce haly LOC-Aj  je rámového typu se sklonem 6° a konstrukce je lakovaná v barvě RAL 9002. po celé délce haly je jeřábová dráha z HEA profilů osazena mostovým jeřábem 3,2t. Okolo haly je z jedné strany zastřešení 2,0m řešeno konzolovitě, na druhé podélné straně je zastřešení s podpěrou široké 5,0m, řešeno je protažením zateplené střechy až na zastřešení. Vaznice jsou systému METSEC. Hala má má způsob kotvení vetknuté do kalichu. 

Opláštění haly 

Ocelová konstrukce je opláštěná na střeše a stěnách izolačními sendvičovými panely s PUR jádrem tl. 100mm,  v barvě stříbrné RAL 9006. Profil panelů je zvolen Mikro. Celkový tepelný odpor střechy a stěny je U=0.22 (W/m2K). Příčky v montované hale jsou pak se sendvičových panelů s PUR pěnou tl. 80mm (kancelář).

výplně otvorů 

Dominantou haly jsou prosklená troje vrata. V hale v podélné stěně jsou 2 velká průmyslová sekční vrata s impulsním ovládáním rozměru 5.8x4.5m, které zajíždí za jeřábovou dráhu nad mostový jeřáb, větší velikost je z důvodu manipulace s autovraky. Z přední části ve štítu jsou vrata rozměru 4.0x4.5m s impulsním ovládáním. Vrata mají několik sekcí prosklených 3-skly s přerušeným tepelným mostem, tloušťka sekcí je nadstandardně 60mm s tepelným odporem U=0.36 (W/m2K).

Prosvětlení haly je řešeno světlíkem 3.0x26.2m, výplň je tvořena 5-ti komůrkovým polykarbonátem s dobrými izolačními vlastnostmi U=1.4 (W/m2K). Součástí světlíku je čidlo vítr-déšť a jedna elektricky ovládaná otvírka. Světlo v hale pak doplňují ze západní strany 6ks plastových oken 2.0x1.1m částečně otvíravá.

Z důvodů dobré reference a také dobré spolupráce, kde jsme se osvědčili jako generální dodavatelé jsme ihned po skončení výstavby LOC-Aj v Bechyni zahájili výstavbu velmi podobné haly 15x40m pro LOC-Západ v Kasejovicích, hala byla předána na podzim 2017.

Hodnocení montované haly Loc Aj

Mohu doporučit - od přípravy stavby, dokumentace, montáže, včetně jednání v průběhu realizace haly, vše velmi korektně. Ing. Jindřich Kovač
Montovaná hala LOC-Aj s mostovým jeřábem 3,2t

Fotogalerie