logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Montovaná hala na dálniční finišer Eurovia


Na začátku roku 2016 jsme zrealizovali zateplenou montovanou halu pro uskladnění dálničního finišeru na opravu dálnice D1 u Brna.

Betonářský finišer na D1 je technický unikát, který nyní na Vysočině pomáhá modernizovat dálnici.

Podrobnosti

Poptávka haly Chci se zeptat

Montovaná hala je uzpůsobena pro stroj, který váží přes 30 tun a vytváří betonový povrch dálnice. Finišer pokládá vozovku nadvakrát - nejdříve stroj položí hrubý povrch a poté povrch dokonale vyhladí. Betonářský finišer položí beton v šířce 15 metrů v rychlosti 1km/hod.

Montovaná hala pro betonářský stroj

Montovanou halu jsme postavili nedaleko dálnice - za Vyškovem u Aeroklubu letiště Vyškov v blízkosti nájezdu na D1. Montovaná hala je postavená v rozměrech 12x25x5 v modulech po 6,2 metrech, přičemž přední strana haly je z větší části tvořena vjezdem a vraty pro finišer.

Samotný otvor pro vjezd finišeru byl smontován v rozměru 13x4 metry. Do otvoru byly umístěny speciální posuvná vrata bez prosklení se standardním kováním se závorou, stříškou, madlem a zámkem. Vratové křídlo je tvořeno z polystyrolu v tl.50mm. Vrata se otvírají na elektrický průmyslový pohon.

Ocelová konstrukce haly je lakovaná v barvě šedobílé s požární odolností 15 minut. Pozinkované vaznice ve střešní části jsou dodané v požární odolnosti také 15 minut.

Hala je postavená bez obvodového soklu, panely jsou kotveny -0,1m od podlahy. Konstrukce je kotvena k základům kloubově.

Opláštění haly Eurovia

Opláštění haly je ze sendvičových panelů vysoké kvality v tl. 10cm na střeše i bocích, s požární odolností 15 minut, v barvě šedobílé RAL 9002 na střeše i bocích s izolační PUR pěnou a profilací micro.

Klempířské prvky pro opláštění byly dodané také v barvě šedobílé RAL 9002.

Do haly kromě posuvných vrat byly umístěny 1 hliníkové plné dveře a jedno plastové okno 1,8x1,5m se 2 otvírkami.

Hodnocení realizace montované haly Eurovia

Z naší strany můžeme jen konstatovat, že jsme byli ve všech směrech velmi spokojeni.

Roman Pištěk, technický dozor investora