logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Montovaná administrativní hala Schuller


Na přelomu srpna a září letošního roku jsme zrealizovali reprezentativní montovanou halu s administrativním zázemím ve Vracově (okr. Hodonín).

Administrativní hala je napojená na přilehlou montovanou skladovací halu.

Podrobnosti

Poptávka haly Chci se zeptat

Dispoziční řešení montované administrativní a skladovací haly Vracov

Montovaná administrativní hala dosahuje rozměrů 15x40x7. Hala je v předních dvou modulech, kde se nachází administrativní zázemí investora, dvoupatrová. Zadní část haly, které tvoří celkem 5 modulů, je určeno jako sklad. Skladová a administrativní hala jsou vzájemně propojené a výškově shodné, celková výška montované haly v okapu je 7 metrů.

Střecha haly je sedlová s malým spádem 2°, proto k izolaci střechy byl použitý skládaný střešní plášť, který je na střechy s nízkým sklonem nejvhodnější. Skladová hala je doplněná o střešní hřebenový světlík 3x18m, který zajistí maximum prosvětlení v hale.

Celá montovaná hala je složená z rámové ocelové konstrukce Unihal. Celkem je hala tvořena 8 rámy v modulech po 6 metrech. 

První dva moduly nesou konstrukci patra složenou z IPE profilů, M-stropnic a nosného TR plechu. Do patra bylo umístěno schodiště do druhého patra.

Grafický návrh a barevné řešení haly Vracov

Při projekci montované administrativní haly Vracov jsme vycházeli ze schválené zde uvedené vizualizace haly, která byla vypracovaná do detailu od projekční kanceláře Control Invest Projekt s.r.o., která zpracovala studii haly i samotný projekt pro stavební povolení. Realizační dokumentaci montované haly zpracovala naše společnost Unihal s.r.o.

Základním konceptem byla kombinace kontrastů bílých a černých barev na fasádě haly v kombinaci s výplněmi otvorů haly. Dominantou celého objektu se stala přední prosklená fasáda doplněná o ozdobné markýzy nad okny. 

Montovaná hala byla opláštěná špičkovými sendvičovými panely v barvách tmavě stříbrné RAL 9007, bílé RAL 9010 a výplně otvorů - vrata, dveře a okna v barvě černé RAL 7016.

Výsledný dojem haly je velmi povedený.

Opláštění montované haly Schuller

Ocelová konstrukce haly byla opláštěná sendvičovým panelem Ruukki SP2D100 EPIR 1000, který vyniká výbornými tepelnými i požárními vlastnostmi. Střecha haly je složená ze skládaného pláště - izolační folii SIka, zateplením polystyren, nosný TR plech.