logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Montovaná administrativní hala Avex Zlín


V letošním roce jsme v průmyslovém areálu ve Zlíně na Barabáši postavili novou montovanou halu pro pana Výmolu určenou k pronájmu pro dodavatele telekomunikačních zařízení.

Průmyslový areál Barabáš leží na okraji Zlína směrem na Uherské Hradiště obklopený okolními lesy.

Podrobnosti

Poptávka haly Chci se zeptat

Montovanou halu Avex naše společnost Unihal realizovala na jaře letošního roku 2016.

Montovaná hala je určená pro rozšíření administrativních prostor společnosti Suntel, která je v areálu v pronájmu.

Společnost Suntel je dodavatelem telekomunikačních zařízení, a tomu musela být uzpůsobena konstrukce montované haly, protože na střeše budovy byl umístěný 20 metrový stožár pro vysílání signálu.

Dispozice montované haly

Montovaná administrativní hala dosahuje rozměrů 12,3x39,4x9,6 metrů, ocelová konstrukce byla navržená v modulech jednotlivých ocelových rámů po 4,5 metrech. 

Administrativní budova byla navržená třípatrová s vnitřním i venkovním ocelovým schodištěm. Patro bylo řešeno kombinací primární i sekundární ocelové konstrukce se systémem pozinkovaných stropnic, na které se položil nosný trapézový plech a 8cm vrstva betonu. Takto připravené patro je velmi ekonomické.

Opláštění montované administrativní haly

Požární odolnost montované haly je 15 minut, ocelová konstrukce byla obložená sádrokartony. Opláštění haly je složeno z tzv PIR panelů s vysokou požární odolností.

Vysoce kvalitní finské panely Ruukki jsou vhodné do průmyslových hal, kde jsou velké nároky na požární odolnost, trvanlivost a estetičnost.

K opláštění byl použitý speciální panel Ruukki SP2C160/120 EPIR  na střeše s nadstandardními tepelnými vlastnostmi a stěnový panel Ruukki SP2D100 XPIR 1000 v barvě šedé RAL 7035 a v profilaci micro. Jedná se o panel se skrytým spojem a tepelnými vlastnostmi 0,22 W/m2K.

Výplně otvorů haly Avex

Do montované administrativní haly byly jsme namontovali 12ks plastových oken různých rozměrů v kombinaci fixních oken a otevíravých oken. Do haly vedou šestery dveře v rozměrech 1x2 2ks a 1 vstupní dveře s nadsvětlíkem v barvě antracitové s izolačním dvojsklem a v rozměru 1x2,4m.

Do štítu a jedné boční strany byly namontovaná průmyslová sekční vrata 4x4 a 3x4 v barvě šedobílé RAL 7035.

Obslužnost a využití pater zajišťuje jedno hlavní a jedno vedlejší venkovní žárově pozinkované schodiště se zastřešením z polykarbonátu.

Do zadní části haly jsme umístili 4m pozinkovaný požární žebřík s košem, který zajistí snadný přístup na střechu montované administrativní haly Avex ze zadního schodiště.

Design montované administrativní haly Avex

Administrativní hala Avex je barevnou kombinací šedobílé barvy a tmavé antracitové barvy. Sendvičové panely na opláštění byly namontované na svislo, což není tak časté řešení a je o designu. Barevná kombinace světlé a tmavé je velmi oblíbená a doporučujeme ji často na administrativní haly, ale také na některé typy výrobních hal.