logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Montovaná administrativně výrobní hala Global Business


Tato stavba vyhrála Stavbu roku 2020 Zlínského kraje

Nadčasová exkluzivní hala v Kroměříži vyniká propracovaným návrhem do detailu v celé hale. Od funkčních ekonomicky řešených výrobních prostor až po luxusní řešení kanceláří a zázemí firmy, kde nechybí dokonce ani posilovna, vinotéka či sauna.

Podrobnosti

Poptávka haly Chci se zeptat

V roce 2018 jsme zahájili dnes již dokončenou stavbu výrobních a administrativních prostor pro firmu Global Business v Kroměříži. Tato stavba komplexně řeší současné a budoucí potřeby stále se rozvíjející firmy, která již dnes patří mezi pět největších výrobců elektrorozvaděčů NN v České republice. Současně firma nabízí i typově zkoušené elektrorozvaděče značky SIVACON Siemens a dalších 4 předních světových výrobců spínací a instalační techniky.

Dispoziční řešení haly

Stavbou nových provozních prostor získala firma Global Business moderní velkorysé výrobní prostory nabízející téměř 2000m2 pracovní plochy. Pro snadnou manipulaci s materiálem je montovaná výrobní hala vybavena i mostovým jeřábem o nosnosti 3,2 tuny. Výrobní hala poskytuje zaměstnancům také kanceláře pro mistry, denní místnost, samostatnou kuřárnou a také sociální zařízení. V součtu tato hala nabízí 2.244 m2 podlahové plochy.

Významnou částí stavby je reprezentativní administrativní budova, která je přímo napojena na výrobní halu, a tvoří tak jeden provázaný celek. Administrativní budova je řešena jako 4 podlažní objekt se suterénními prostory a dalšími třemi podlažími.

Suterénní prostory jsou využívány pro technické zázemí budovy, najdeme zde však luxusní prostory jako je vinotéka s posezením, posilovna pro zaměstnance, sauna s ochlazovnou, a také odpočívárna. 

V prvním patře nás zaujme prostorný vstupní vestibul s květinovou stěnou. Dále zde najdeme recepci, dvě zasedací místnosti, open space i sociální zázemí.

Ve druhém patře je situován sekretariát vedení firmy s hlavní jednací místností a dalšími kancelářemi pro management firmy.

Třetí patro zaujme luxusní jídelna (143m2) pro stravování zaměstnanců s dalšími prostory pro přípravu jídel, mytí nádobí apod. Zajímavostí je také přilehlá lodžie s výhleden do klidové zóny. V tomto patře dále zaujme apartmán pro případné ubytování významných obchodních partnerů.  

Konstrukce montované haly

Nosná ocelová konstrukce výrobní haly je řešena jako ocelová konstrukce rámového typu z válcovaných ocelových IPE profilů a sekundární střešní konstrukce z lehkých tenkostěnných ocelových vaznic systému METSEC. 

Pro opláštění střechy i stěn výrobní haly byly s ohledem na požadavek vysoké požární odolnosti spolu s požadavkem na maximální tepelný odpor použity minerální sendvičové panely tl. 200mm s požárními vlastnostmi EW/EI 12/90 DP1 a koeficientem prostupu tepla U=0,21.  

Stejné sendvičové opláštění bylo použito také pro opláštění administrativní budovy s tím rozdílem, že střecha budovy je řešena jako skládaná, zateplená EPS100 tl. 200mm. Jako hydroizolace je zde použita fólie DEKPLAN 76 tl. 1,5mm. Nosná ocelová konstrukce administrativní budovy byla s ohledem na počet pater a požadavek na vysokou požární zvolena jako železobetonová.  

Barevné vypracování haly

Barevný vzhled obou hal je jednoduchý a elegantní. Odstín RAL 7016 byl zvolen pro stěny administrativní budovy, odstín RAL 9006 pak pro opláštění celé výrobní haly. Klempířské zapravení haly bylo barevně řešeno vždy podle barvy opláštění.

Hodnocení haly Global Business

Dobrá spolupráce Luděk Holotík, investor