logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Luxusní autoservis Richter Turnov


Reprezentativní stylový autoservis postavený v roce 2016 je ukázkou úspěšného propojení praktického a designového stylu montovaných ocelových hal v praxi. 

Dominantou haly je přední prosklená fasáda vstupní recepce napojená na zadní pracovní část autoservisu. Hala je navržená v moderním a barevně vyváženém duchu s důrazem na každý detail v hale.

Podrobnosti

Poptávka haly Chci se zeptat

Architektonické návrhy a designové řešení

Prioritou montovaného autoservisu nebylo pouze funkční a ekonomické řešení haly, ale především důraz na kvalitní architektonický návrh, stylové a moderní a barevně vyvážené řešení haly a důraz na precizní zapravení všech detailů haly a vnitřního vybavení, které mělo korespondovat s řešením celého areálu autoservisu.

Investor měl z naší projekce k dispozici několik základních variant architektonického vypracování vizualizací hal, které se dále rozpracovaly.

Investor zvolil tmavou variantu v barvě antracitové v kombinaci s imitací hliníku na prosklených výkladcích. 

Tato barevná kombinace je obzvlášť vhodná jak pro všechny typy autoservisů, tak pro většinu reprezentativních autosalonů.

Dispoziční a konstrukční řešení autosalonu

Montovaná hala byla navržena jako jeden celek z rámové ocelové konstrukce v rozměru 15x40x5 rozdělený na vstupní přijímací část a zadní pracovní část autoservisu. Administrativní část je doplněna o sociální zařízení, kuchyňku, šatnu a technickou místnost.

Přední administrativní hala je prosvětlená čelní prosklenou fasádou a je rozdělena zděnými příčkami od sociálních a technických místností. Administrativní hala je od autoservisu oddělena příčkou ze sendvičových panelů a je propojena s autoservisem průchozími dveřmi a pohledově i pásem plastových oken za recepcí.

Autoservis je řešený více technicky a je dokonale uzpůsobený potřebám investora, je rozdělený příčkami ze sendvičových panelů na tři sekce.

Podlaha autoservisu je řešená z drátkobetonu, což je nejvhodnější řešení do těchto provozů. Do podlahy byly umístěny otvory na montáž zařízení autoservisu.

Hala je prosvětlená LED zářivkami, které jsou umístěny na jednotlivých rámech a mezi nimi. 

Vytápění v podlaze je vedeno tepelným čerpadlem. Střešní i stěnové opláštění je z polyuretanových sendvičových panelů, které mají nadstandardní tepelné vlastnosti.

Sendvičové panely jsou výborný materiál na opláštění autoservisu a průmyslových hal - jsou snadno namontovatelné, lehce udržovatelné a trvanlivé. Na autoservis Richter jsme použili panel v tloušťce 10cm, se skrytým spojem, oboustranně lakovaný polyesterem a v profilaci micro a barvě antracitové RAL 7016. V barvě antracitové byly použity i klempířské prvky na zapravení detailů haly.

Prosvětlení autoservisu

Montovanému autoservisu vévodí čelní prosklená fasáda z plastových dílců v imitaci hliníku, což zajišťuje luxusní vzhled celé hale.

Prosklené výkladce jsou doplněny o vstupní dveře do recepce.

Autoservis je doplněn o 6ks sekčních vrat s průmyslovým pohonem v rozměru 3x3,5m se 4 prosklenými sekcemi.

Do zadní části byly umístěny pásy plastových oken 5x1m, které společně s LED zářivkami zajišťují dostatečné prosvětlení k práci.

Montovaný ocelový autoservis je klasickou ukázkou propojení funkčního a designovaného stylu montovaných hal. Montované haly mohou být uzpůsobeny na míru zákazníkovi, v nejlepším stylu a za velmi výhodné ceny oproti zděným stavbám.

Hodnocení haly Richter Turnov

Velká spokojenost! Pavel Richter, investor