logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Jaké jsou hlavní výhody montovaných hal?

Přidáno 13.09.2014

Na trhu průmyslových staveb je zaznamenána stále rostoucí poptávka po tomto typu průmyslových hal. Proč tomu tak je?

Rychlost montáže a maximální úspory za energie, díky kterým se při výstavbě a následném provozu haly ušetří nemalé peníze, jsou hlavním důvodem stále rostoucí obliby montovaných ocelových hal mezi investory.

Co jsou montované haly a z čeho se skládají?

Montované haly jsou složené z ocelové konstrukce zejména rámového typu opláštěné speciálními sendvičovými panely. Rám ocelové konstrukce se skládá z ocelových nosných sloupů, pomocných sloupů, ocelových příčlí, ocelových náběhů, zpevňujících ocelových táhel a střešních ocelových vaznic typu METSEC. Na tuto ocelovou konstrukci se montuje střešní a boční opláštění ze sendvičových panelů. Sendvičové panely jsou unikátním oplášťovacím materiálem, který se skládá z vnitřního a vnějšího krycího plechu a vnitřní izolační polyuretanové pěny o tloušťce 10-12 cm dle nároků na izolaci. Sendvičové panely v současné době vynikají nadstandardními tepelnými vlastnostmi a ve srovnání s izolačními vlastnostmi polystyrenu jsou naprosto bezkonkurenční. 

Jaké jsou další výhody izolačních sendvičových panelů?

Výborné protipožární vlastnosti, které zaručují požární odolnost 15, 30 či více minut zajišťují maximální využití tohoto oplášťovacího systému pro všechny typy montovaných hal na trhu průmyslových staveb. V nabídce jsou speciálně vyvinuté panely s nehořlavou IPN pěnou či minerální vatou, která nehoří.

Sendvičové panely jsou snadno omyvatelné a nevyžadují žádnou další údržbu, což přispívá ke snižování provozních nákladů montované haly.

Panely jsou dodávány v široké škále standardních barev či jakékoli barevné variaci ze vzorníku RAL za příplatek. Barevně můžete montovanou halu přizpůsobit k firemním barvám či dalším okolním budovám tak, aby splňovala i ty nejvyšší nároky investora na vzhled a design. Panely jsou dodávané v různých profilacích od jemné vlny až po hrubé profilace s výrazným vzorem. Panely se mohou pokládat vodorovně i svisle dle přání investora.

Pro jaké účely se montované haly využívají?

Montované ocelové haly mají široké využití. Ocelové haly se nejčastěji využívají jako výrobní haly či sklady, administrativní haly a prodejní centra. Své uplatnění naleznou také jako sportovní haly, tenisové haly, autosalony či haly sloužící k potravinářským účelům.

Tyto a ještě další otázky jsou zodpovězeny ve vydání Stavebních a investorských novin.