logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Administrativně-výrobní hala DPK Morava v Olomouci


Tato stavba získala Čestné uznání na Stavbě roku 2018 Zlínského kraje

Generálně jsme dodávali administrativně-výrobní halu, která slouží jako nové sídlo strojírenské společnosti, která touto investicí zlepšila své zázemí a rozšířila své výrobní prostory.

Podrobnosti

Poptávka haly Chci se zeptat

Administrativně výrobní hala byla navržena s maximálním užitkem pro společnost DPK Morava s.r.o., která je ryze česká strojírenská firma zabývající se výrobou modelových zařízení ze dřeva, plastu, kovu, hliníku, bronzu, šedé litiny, ale také kombinovaných modelů, forem pro slévárenské účely a zápustkových zařízení. Odběrateli jsou slévárny a kovárny, dále pak tuzemské i zahraniční společnosti zaměřené na letecký a automobilový průmysl. 

Vizualizace montovaného haly

Na začátku výstavby jsme se podíleli na projekci konstrukční části potřebnou pro stavební povolení. Následně investor dal zadání, abychom vytvořili vizualizaci haly ve firemních barvách, nakonec zvítězila jedna z variant, která se dle návrhu zrealizovala. 

Dispozice haly v kontextu s okolím

Montovaná hala je postavena na posledním pozemku patřící do průmyslové zóny v Olomouci-Holicích. Součástí dodávky bylo nutné prodloužit všechny inženýrské sítě vč. komunikace k pozemku investora a po kolaudaci předat bezplatně městu. Stavbu komplikovalo, že jediná příjezdová cesta vedla nad právě těmito sítěmi a provádět přípojky mohli jen firmy certifikované nadnárodními společnostmi. Na pozemku se vybudovali veškeré měřící zařízení, které jsme následně připojili k samotné administrativně - výrobní hale. Součástí výstavby byly tedy i vnitro areálové přípojky, komunikace, oplocení, výsadba trav a dřevin a samotná hala se zázemím pro zaměstnance a výrobu společnosti. Součástí dodávky byly veškeré profese vodo-topo-plyn spolu elektro-instalacemi a součástí dodávky byly 2ks mostových jeřábů. Jedinou samostatnou dodávkou investora na výstavbě byly rozvod vzduchu a odsávání strojů vč. rekuperace.

Specifika díla

Dominantou haly je vstupní portál z Alubondových desek v červené barvě RAL 3000, která navazuje na červené pruhy fasády. Investor požadoval od začátku velké vstupní zastřešení, které je z polykarbonátových desek a je rozměru 2,0x21m do tvaru L. Uvnitř montované haly je ještě jedna praktická zajímavost a to velín pro mistra výroby, který může z prosklené kanceláře dohlížet na chod výroby a přitom být v kontaktu s obchodem a vedením společnosti. Velín je zavěšen pod strop haly a propojen s administrativou přes požární stěnu.

Konstrukční řešení haly

Samotná hala je rozměru 26x56m, výšky 7,7m v hřebenu haly. Hala je kompletně z ocelové konstrukce v požární odolnosti R15. Administrativní část haly je na patro, kdy skladba patra je z ocelových nosníků, TR nosného plechu, betonu s kari sítí, následně tepelná a hluková izolace, nad ní jsou fermacellové desky a nakonec finální koberec či dlažba. Patro je obsluhováno ocelovým otevřeným dvouramenným schodištěm, nášlapné schodnice jsou z keramické dlažby.

Výrobní část haly je rozdělena protihlukovou stěnou na dvě samostatné lodě a každá část je obsluhována mostovým jeřábem o nosnosti 3,2t. Třetina haly - modelárna je oddělena zcela od zbytku výroby z důvodu prašnosti a hluku. Konstrukčně je hala řešena jako rámová konstrukce, sloupy z HEA profilů jsou vetknuty z důvodu mostových jeřábů. Střecha v obou částí je z tenkostěnných profilů METSEC, na které je dodáno opláštění.

Opláštění a výplně administrativně - výrobní haly

Administrativa je opláštěna na stěnách sendvičovými panely tl. 120mm, střecha pak panely tl. 160mm. Výrobní část haly je řešena menší izolací a to stěna je ze sendvičových panelů tl. 100mm, střecha pak tl. 120mm. Administrativní část i výrobní část je prosvětlena pásy oken, které jsou z části otevíratelné. Hlavní intenzitu světla během dne dodá do výrobní části prosvětlení polykarbonátovými panely ve střeše výrobní haly v počtu 14ks délky 6m. Hala je obsluhována centrálním vstupem se zádveřím z hliníkových dveří, do haly pak jsou dány 2 ks vrat, jedny z důvodu expedice zboží, druhé na navážku samotných strojů pro výrobu. V hale je řešeno osvětlení velmi efektivně  - LED světly.

Barevné řešení haly a interiér

Hala je navržena dle firemních barev investora na základě vizualizací. Na opláštění haly jsou použity barvy bílá RAL 9010, červená RAL 3000 a antracitová RAL 7016. Okna a okna jsou v antracitové barvě. Interiér haly je kompletně v barvě RAL 9002, konstrukce haly pak v šedé barvě RAL 7035. Administrativní část je kompletně uvnitř obložena se sádrokartonových desek, v přízemí pak splňují obklady protipožární řešení stavby. Součástí dodávky byly obklady sociálních zařízení a dodávka 2ks kuchyní.

Hodnocení haly DPK

Děkujeme společnosti Unihal s.r.o. za perfektní spolupráci při komplexní výstavbě a realizaci naší výrobní haly na klíč . Spolehlivost a férovost je zde na prvním místě. Veškeré komplikace a problémy, které provází každou stavbu, byly řešeny ihned, bez odkladů. Za naši firmu, DPK Morava, s.r.o., můžeme dodavatelskou firmu Unihal s.r.o., jakožto dodavatele montovaných hal, jednoznačně doporučit. Marek Maňas, jednatel