logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Administrativně skladová hala LUCO klima


Montovaná hala s přední dvoupatrovou administrativou byla zrealizována v létě 2016 pro soukromou společnost LUCO klima z Míškovic nedaleko Holešova. Investorovi jsme navrhli díky vizualizaci několik variant opláštění, nakonec zvítězila kombinace stříbrné barvy s modrými pruhy.

Podrobnosti

Poptávka haly Chci se zeptat

dispoziční řešení montované haly luco klima

Montovaná administrativně skladová hala slouží jako zázemí společnosti LUCO klima. Přední dvoupatrová část haly slouží jako administrativní zázemí společnosti, zadní část skladová část pro komponenty investora, který se zabývá vytápěním a rekuperací průmyslových objektů.

Hala dosahuje rozměrů 12x30m, dvoupatrová administrativní část je umístěna v prvních modulech v přízemí na ploše 6x12m v patře na ploše 12x12m.  V přízemí je šatna a srpchy s WC a zasedací místnost, na patře jsou kanceláře a WC s kuchyňkou.

Konstrukční řešení haly

Montovaná hala je složená z rámové ocelové konstrukce. Ocelová konstrukce je členěna na pět modulů po šesti metrech. První a druhý modul je na dvě patra z primární ocelové konstrukce z IPN profilů, UPN profilů. Střechu doplňují Z vaznice METSEC. Konstrukce patra je tvoří M-stropnice, na které byl namontovaný nosný trapézový plech určený jako základ pod betonové podlahy, na který je vylit beton tl. 80mm, finální vrstva je marmoleum.

Přední dvoupatrová aministrativní část dosahuje okapové výšky 6.3 metrů, ve vrcholu pak 7.0 metrů. Výška přízemí je 3 metry. Administrativní část je ve štítu prosvětlena velkým !francouzským" oknem a pásem oken.

Přiléhající skladová hala je propojena na administrativní halu přes showroom a má dispoziční prostor o rozloze 12x30 metrů. Skladová hala je vysoká 3.3 metry v okapu a 4.0 metry ve vrcholu - nabízí tak dostatek manipulačního prostoru vzhledem k účelu haly. Do skladové části byly umístěny dvoje sekční vrata v rozměrech 2.6x2.5m a 2.6.x2.7m bez prosklení se standardním kováním, impulsním ovládáním, optolištou a elektrickým průmyslovým pohonem GFA/380V. Hala je dostatečně prosvětlená systémem pásových plastových oken částečně otevíravými. 

Hlavní vstup do budovy zajišťují dvoje boční prosklené plastové dveře, jedny do administrativní části, druhé do skladové. 

Zateplení montované výrobní haly luco klima

Administrativní ocelová hala je zateplená na střeše vysoce kvalitním sendvičovým panelem české výroby v tloušťce izolace 120mm U=0.172 (W/m2K). Panel má požární odolností REI 15 DP3 v oblíbené barvě stříbrné RAL 9006, profilaci trapéz/minibox, izolační hmotou panelu je IPN pěna s výbornými tepelnými i požárními vlastnostmi. Na skladové části byl použit panel na střeše 100mm U=0.213 (W/m2K).

Boční opláštění haly bylo namontováno v tloušťce 100mm, požární odolnost panelů je EW/EI 30/15 DP3. Barevně opláštění je shodné se střechou haly - RAL 9006. Profilace panelů v exteriéru je Mikro. 

Montovaná hala je barevně doplněná o modrou firemní barvu RAL 5010 na opláštění. Výplně otvorů jsou ve stříbrné z exteriéru - okna, dveře i vrata. 

Požární odolnost montované haly luco klima

Montovaná hala je dimenzovaná na požární odolnost 15 minut. Ocelová konstrukce je na hale s odolností R15 dle Eurokódů, vč. stropu díky krátkým únikovým zónám.

Konstrukce stropu je obložena sádrokartonem na R15, ocelové sloupy a průvlaky jsou nadimenzované na R15 bez nutnosti obkladu protipožárního SDK (sádrokartonu).

Administrativně skladová hala LUCO klima

Fotogalerie