logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Administrativně skladová hala BL Rent


Na jaře roku 2017 jsme postavili elegantní a vizuálně velmi povedenou administrativně skladovou halu pro investora, který bude halu pronajímat dalším společnostem.

Podrobnosti

Typ haly
Barva
Poptávka haly Chci se zeptat

Vizualizace a dispozice montované haly 

Realizaci montované průmyslové haly předcházela důkladná přípravná fáze včetně tvorby vizualizací montované stavby. Vizualizace haly vytvořil projektant investora v kombinaci bílé a antracitové barvy. Nakonec padlo rozhodnutí ocelovou halu rozdělit podélně na zvolené barvy a držet se barev výplní u oken v antracitové barvě a u vrat v bílé.

Montovaná hala je dispozičně rozčleněna na několik úseků. Přední část haly na patro je určena v 1NP pro administrativní účely, přízemí pak jako prodejny. Za touto částí je pak hala rozdělena na další skladové úseky, poslední část má pak investor kancelář a dílnu pro své podnikatelské účely.

Ocelová konstrukce haly

Ocelová konstrukce haly BL RENT je rámového typu se sklonem 2° a konstrukce je lakovaná v barvě šedobílé RAL 9002 vrstvou 100my. Přední část stavby je na patro je složena z primární ocelové konstrukce z IPE profilů, stropnice jsou systému METSEC. Hala má způsob kotvení k patkám kloubového typu. Obslužnost obou pater haly zajisťuje ocelové schodiště.

Opláštění montované haly 

Ocelová konstrukce je opláštěná na stěnách izolačními sendvičovými panely tl. 100mm,  v barvě bílé RAL 9010 a v antracitové RAL 7016 uvnitř izolaci tvoří PIR pěna. Profil panelů byl zvolen Mikro. Střešní plášť je skládaného typu Combiroof s požární odolností REI 30 DP1. Skladba střechy haly je následující nosný trapézový plech 160/250/0,75 lakovaný, parozabrána, tepelná izolace (2x30mm minerální vlna+80mm EPS100S+60mm EPS100S), geotextilie a Folie Sika 1.5mm s požární odolností Broof t3. Celkový tepelný odpor střechy je U=0.188 (W/m2K), stěny pak U=0.22 (W/m2K). Příčky v montované hale jsou pak se sendvičových panelů s PIR pěnou tl. 80mm.

hale je několik průmyslových sekční vrat rozměru 3.6x3.25m a ze zadní části vrata rozměru 5,1x3,2m s impulsním ovládáním. Některá vrata mají integrovaný vstup.

Dominantou přední administrativy je skleněné designové zastřešení na nerezových táhlech. Nad vraty je pak ocelové zastřešení 1,2x6,0m se sklonem k hale a napojené na vnitřní hlavní dešťové svody.

Odvodnění střechy a přístřešků nad vraty je řešeno vnitřními svody, které jsou svedeny do 40m vrtu, z důvodu zachování dešťových vod v krajině.

Interier haly BL rent

Základními prvky interieru haly Bl rent budou klasické materiály používané u montovaných staveb ocel, sklo, beton a SDK příčky. Přední administrativní část haly v přízemí je rozdělena na dvě prodejny, příčky budou z části prosklené. Z centrálního vstupu vede chodba ke schodům do 1NP, kde je umístěno administrativní zázemí pro celou halu.

Samotný sklad je nachystán, aby se mohl rozdělit na 4 stejné úseky, které by investor mohl pronajímat samostatně. Jeden z těchto úseků má již nyní pro své zázemí, kde bude mít kancelář a dílnu pro své podnikatelské aktivity. Zadní část investora má extra skladové patro.

Hodnocení haly BL Rent

Spokojenost s průbehom stavby. Bronislav Lopatka, investor