logo Unihal

Univerzální montované haly

+420 702 107 808
+420 702 107 808

Administrativně servisní ocelová hala Mitrenga Střítež


Přístavbu administrativně servisní haly po společnost Mitrenga a.s. jsme postavili na podzim roku 2018. Hala slouží jako zázemí pro příjem zakázek, zázemí pro servisní techniky a hlavně jako servis traktorů a strojů různých značek.

Podrobnosti

Poptávka haly Chci se zeptat

Společnost Mitrenga a.s. se zajišťuje prodej zemědělské, dopravní a komunální techniky, náhradních dílů a servis strojů. Dále pak zajišťuje záruční a následné opravy traktorů Zetor, Valtra, Kubota, kterých prodala více než 600 ks strojů. Předchozí zázemí nevyhovovalo novým trendům jak kvalitou, tak ekonomickým provozem.

dispozice haly

Montovaná hala měla několik konceptů, které se neustále měnily, z důvody potřeb zázemí. Samotný servis dospěl málo změn, nejvíce se řešil důraz na světlo hale vs. přehřívání haly v létě, které předchozí hala nesplnila. Na střechu byl použit nadstandardní panel tl. 160mm, stěny tl. 120mm a vrata tl. 60mm. Hala je navržena tak, že se může prodlužovat na délku o modul vždy 6m. Hala je oddělena protipožární stěnou od zbytku provozu a je na stěně osazen požární žebřík.

konstrukční řešení

Ocelová hala má rozměr 15m šířku x 13m délku, hala je řešena pultovým sklonem, kde v nejvyšší části je administrativní zázemí 5x13m s patrem. Ocelová konstrukce haly je řešena rámovým typem konstrukce s IPE profilů s kloubovým typem kotvení k základům, což bylo důležité vzhledem ke špatným zakládacím podmínkám stavby haly. Vaznice a stropnice haly jsou navrženy systémem METSEC. Ocelová konstrukce patra je doplněna Tr plechem, který tvoří ztracené bednění. Tento systém usnadňuje a urychluje průběh betonáže patra haly. Součástí servisu je statický návrh ocelové konstrukce a samotné přípravy konstrukce pro kočku (naviják) na zdvihání břemen o váze 1 tuny.

opláštění haly

Servisní část haly 10x13m je oddělena od administrativní části haly příčkou z minerálních sendvičových panelů s požární odolností EI15DP1. Střešní plášť haly je opláštěn PUR panely tl. 160mm U=0.14(W/m2K) s požadavkem EW 15DP3, sklon střechy haly je minimální 4°, což je sklon, který je ještě přípustný pro sendvičové panely. Stěna ocelové haly je opláštěna PIR panely tl. 120mm U=0.18(W/m2K) s požární odolností EW 30DP3.

výplně otvorů a barevné řešení

Ocelová hala je řešena stejně jako předchozí stavba z roku 2013, je to kombinace stříbrné RAL 9006 a červené RAL 3000. Vrata do haly jsou nadstandardně tl.60mm, s prosklením (3-skla) a s přerušeným tepelným mostem. Vrata jsou velikosti 4,0x4,2m  v barvě RAL 3000. Okna jsou rovněž v RAL 3000, dominantu montované haly tvoří prosklená rohová sestava. Dveře jsou navrženy hliníkové z důvodů vyšší životnosti a také funkčnosti, jsou osazeny dále panikovým zámkem.

Hodnocení haly Mitrenga

Šikovní kluci Ing. Alois Mitrenga, jednatel